Connect with us

technokrata

Honnan tudhatjuk, hogy vizesednek a falak és mit tehetünk?

falak vizesedése

LifeStyle

Honnan tudhatjuk, hogy vizesednek a falak és mit tehetünk?

Honnan tudhatjuk, hogy vizesednek a falak és mit tehetünk?

A falak vizesedése rengeteg bosszúságot okoz, azonban nem csupán esztétikai probléma, hanem a falak, az épület állékonyságát is veszélyezteti, jelentős anyagi kárt is eredményez.

Egy nedvességfolt megjelenése a falon, a festék felpúposodása, a vakolat pergése, a tapéta leválása gyanúra adhat okot, és sokszor kézenfekvőnek tűnhet csőtörést keresni a háttérben, azonban sok esetben más az előidézője. Honnan tudhatjuk, hogy vizesedéssel állunk szemben? Mit tehetünk ellene?

Honnan jöhet a nedvesség?

A fal vizesedését érdemes komolyan venni, hiszen nemcsak csúnya, hosszú távon károsíthatja a falszerkezetet, az épület épségét, stabilitását, sőt az egészségünkre is ártalmas lehet, mivel penészedést okozhat. A MesterekFutára különféle injektálószereket kínál a hiányos vízszigeteléssel rendelkező falazatok felújításához, utólagos vízszigetelés kialakításához, valamint repedt, sérült felületek javításához.

A csőtörés megállapítása egyszerű lehet, a vízóra pörgése igazolhatja a gyanúnkat, bár esetenként nem ilyen könnyű megállapítani, hol szökik a víz. A folt típusa és elhelyezkedése is utalhat arra, hogy adott helyen víz szivárog a falba. Laikusként azonban érdemes elővenni a laptopot, a keresőbe beírni, hogy vizesedés+szakember, és kihívni egy közelünkben élő mesterembert.

Melyik típusú folt mire utal?

Egyszerű dolgunk van a beazonosítást illetően, ha a folt egy vizesblokkal érintkező falszakaszon jelenik meg, hiszen ekkor szinte biztos, hogy csőtörés okozza. A foltszerűen vagy magasan megjelenő vizesedés szivárgásra utalhat, aminek megoldása vízvezeték-szerelő szakember segítségét igényli. A zuhanyzás után megjelenő folt megszüntetése újrafugázással vagy óvatosabb fürdéssel megoldhatja a problémát.

A nagy felületű, körben terjedő vizesedés a szigetelés elhasználódására vagy hiányára engedhet következtetni. A fal és a födém találkozásánál megjelenő foltot a cserepek elmozdulása is okozhatja.

Régi épületekben, a közfalak vizesedése, a festék vagy tapéta felpúposodása esetén nagy valószínűséggel szigeteléscserére lesz szükség, ekkor ugyanis a talajból felszivárgó nedvesség okozza a problémát.

A magas belső páratartalom is okozhat nedvesedést, penészedést, dohos szagot. A külső falon megjelenő sóvirágzás a falak belülről történő nedvesedésére utal.

Mi a megoldás?

A tünetek kezelése előtt derítsd ki, mi okozza a vizesedést, és csak aztán kezdj neki a károk javításának!!

Megoldás lehet vegyi akadályt képező innovatív koncentrált szilikon injektálószert alkalmazni a falakban jelenlévő kapillárisokon át felszivárgó nedvesség ellen. Használd régi és új, tömör téglából vagy kőből épült, nedves talajon vagy vízfolyások közelében álló falazatok szanálására.

A részecskéket tartalmazó mikroemulzió mélyen behatol a nedves falazatba, majd reakcióba lép a vízzel, így hatékony és tartós vízzáró réteget képez. Az injektálást a kérdéses terület teljes telítéséig kell folytatni.


További friss híreket talál a Technokrata főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

További LifeStyle

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés