Connect with us

technokrata

Teszt: Samsung Galaxy S Advance – Az arany középút

Mobil tesztek

Teszt: Samsung Galaxy S Advance – Az arany középút

Közel egy hétig volt szerencsém tesztelni és nem utolsósorban használni egy Samsung I9070 okostelefont, melyről így teljes képet kaptam és arra jutottam, hogy tök felesleges ennél jobb telefont venni, mert nagyjából úgyis mindegyiken ugyanúgy fut a Ninja Fruit. Vagy mégsem?

Kézben a Galaxy S Advance nagyon jól mutat, tetszetős nagy kijelző, igényes anyaghasználat és nem utolsósorban kiváló méretek. A Galaxy S III-al és a Note-tal ellentétben ezt a telefont könnyedén fogjuk, amikor beszélgetünk vele, véleményem szerint kiváló konstrukció lett, a 123.2x63x9.7 mm-es készülék pont tökéletes még az én lapátkezeimben is, az új csúcstelefon már nekem is nagy.
Mint sok 100 ezer forint feletti telefon esetében, most is elmondhatjuk, hogy elegáns az I9070, előlapján csupán egy fizikai gomb van, mely az iPhone-nál is megszokott Home gomb, míg a Beállítások gomb és a Vissza gomb érintős és egy idő után elhalványulnak, bár ez is csupán beállítás kérdése, mivel van olyan mód, hogy sosem alszanak el, de van olyan is, hogy csak a sötétben maradnak megvilágítva. Ami szembeötlő még az előlapon, az a 1.3 megapixeles másodlagos kamera, mely videóhívásra és csetelésre is alkalmas, mellette találhatóak a fényérzékelő és a távolságmérő szenzorok, melyek remekül szabályozza például a kijelző fényerejét és utóbbinak köszönhetően nem ég az arcunkban a hívott fél neve hívás közben.

Ha hátulról közelítjük meg a készüléket, akkor egy autófókuszos  kamerát látunk, mely 5 megapixeles és LED vakuval is támogatva van, mellette nem messze pedig a hangszóró nyílásai láthatóak, mely igen hangosra sikeredett. Jó hír, hogy végre nem a készülék tetején van a microUSB töltőnyílás, viszont a gyári USB kábele arcpirítóan rövid, szerintem épp hogy fél méteres, a gyári töltő meg kábeles, amit nem lehet szétszedni, így ha utazunk, akkor mind a két kábelt érdemes magunkkal vinni. Ami viszont fura, hogy a fülhallgató kimenete is alulra lett pozícionálva. A bekapcsoló gomb a készülék jobb oldalán található felül, a hangerőszabályozó pedig a készülék baloldalán helyezkedik el.

A hátlap könnyedén lepattinható, amely alatt megtalálható a nagyon vékony 1500 mAh-es akkumulátor, melyet nem kell kivenni azért a készülékből, hogy behelyezzük a SIM kártyát és mellette ott a microSD kártyának is a helye, bár az alaptárhely se kevés. Az akkumulátorról röviden: nem bírja sokáig. Hosszabban: bár a gyári adatok szerint 3G-s hálózaton Stand-by üzemmódban 550 órát bír, én azt tapasztaltam, hogy némi nyomkodás, játék (ráadásul a nap nagyrészében WiFi-n volt a készülék), SMS írás, email olvasás és telefonálás után 24 órát bír a készülék, ráadásul lassan is tölti fel magát, aminek a végén pittyen egyet, amikor befejezte a töltést.

Kapcsford

A készüléknek 40 másodperc kell, hogy hidegindítással eljusson a PIN kódig, ami átlagosnak mondható. Maga a kijelző egyszerűen mesés, SUPER AMOLED, 480×800 pixeles, 16 millió szín és 4 col, ami nagyjából 10 centiméternek felel meg, pixelsűrűsége nagyjából 233, ami valamivel jobb, mint a Galaxy S II 217 ppi-jénél, mely ráadásul még nagyobb kijelző is. Az üvege bizony Made in USA, ugyanis Corming Gorilla Glass, ez érződik is rajta.

A telefon piszok gyors. Nem csoda, hiszen kétmagos 1 GHz-es Cortex A9 processzor van benne, ezt 768 MB RAM tesz még gyorsabbá, ugyanis sok program futása mellett is van kraft benne. Tárhelyre panasz nincs, 4 GB jár a kisebbik verzióba (a nagyobbik 8 gigás), melynek méretét a fentebb már említett microSD kártyahelyen keresztül további 32 GB-al bővíthetjük.

Elég sok alkalmazást használtam az egy hét folyamán, a Viber-től kezdve a Fruit Ninja-n át hardverigényes Frontline Commando-ig (utóbbi remek játék) és azt kell mondanom, hogy a remek kijelzőnek és a kiváló hardvernek köszönhetően nagyon jó játékélményben volt részem, kivéve a gyümölcshentelős játéknál, ahol valahogy a kijelző későn és pontatlanul vette be az ujjunkkal való kaszabolást és mintha akadt is volna egy picit.

A hívásoknál nem volt semmi probléma, de ami picit idegesítő volt, az az, hogy játék közben ha halkítani akartam annak hangerején, volt, hogy inkább a csengőhangot vette le egészen a némáig a hangerőszabályzó, némi trükközés után aztán már az applikáció (média hangerő) zajait vette minimálisra. A kétmagos installációnak köszönhetően se a főképernyő oldalai, se a menü nem akadt meg egy pillanatra sem, nincsenek recék, remek a gyorsasága. A telefon remekül működött vezetés közben is, ugyanis kihangosítva is érthető volt a beszélgetés, sőt, utólag megkérdezve a másik fél észre se vette, hogy kihangosítón volt egy telefontartóba helyezve.

A navigáció és úgy önmagában a bármilyen GPS művelet egészen addig nem ment, amíg nem engedélyeztem a Google-nak, hogy jegyezze fel, merre járok anonim módon (hát persze!). Fényképezője nagyon jó, 5 megapixeles és villanós, egyedül a kézi zoomolásra nem jöttem rá. Szerintem a hangerőszabályozó hívatott az lenni ebben az esetben, de ez nem így történt, az elsütő gomb pedig szoftveres, én pedig elég öreg vagyok már ahhoz, hogy néha a telefont zártam le exponálás helyett.

WiFi-je N-es, vagyis elég gyorsan töltődnek le a szoftverek a készülékre (és gyorsan is telepítődnek fel), támogatja a DLNA-t is, vagyis az arra alkalmas készülékre, mondjuk egy Samsung Smart TV-re vezeték nélküli hálózaton tudjuk megjeleníteni a telefon multimédiás tartalmait, például a családnak. Videót is képes rögzíteni, méghozzá 720p-s felbontásban. Ezt bevallom, nem próbáltam ki, mert nekem van már egy 1080p-s kamerám és sose hozott lázba, hogy egy mobillal kamerázzak. A készülék természetesen játssza a flash-t, de támogatja a HTML-t is.

A videókat szépen mutatja, a Super AMOLED-nek köszönhetően széles rálátásunk van a kijelzőre, a fekete az bizony fekete, amúgy meg teljesen meg vagyok elégedve a hangerővel is. A készülékre telepítve van előre a Kies Air és az AllShare alkalmazások is, melyekkel könnyedén megoszthatjuk  a tartalmunkat más eszközökkel, és ha NFC-s verziónk van, akkor már akár Galaxy S III élményünk is lehet a tartalommegosztás terén.

Aurea mediocritas

Vagyis ez egy igazi arany középút. A telefon nem olcsó, viszont nagyon sok kényelmi funkció van benne, ami méltó egy Galaxy S-hez. Az Advance remek készülék, és bár akkumulátorát én nagyobbra csináltam volna, ettől még az, ami: egy ízig-vérig Galaxy, valahol az SII és az SIII között. Ára 100 és 120 ezer forint körül mozog, aki ilyet vesz, jól dönt, csak a töltőt ne felejtse otthon.

Galériáért klikk a képre



Szólj hozzá!

További Mobil tesztek

Samsung Galaxy S Advance

  Megjelenés éve: 2012
  Pro:  
  - kétmagos rendszer
  - erős hardver
  - hangos
  - Super AMOLED kijelző
  - gyors
  - elegáns
 
  Kontra:  
  - gyenge az akkumulátor
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 4"
  • kijelző felbontása: 480x800"
  • kijelző típusa: Super AMOLED"
  • eszköz mérete: 123.2 x 63 x 9.7 mm
  • tömeg: 120 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: Dual-core 1 GHz Cortex-A9
  • memória: 768 MB
  • háttértár: 4 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSD
  • portok: jack, microUSB
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 5
  • video chat:  
  • video felbontás: 720p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
  • WiFi: b/g/n
  • Bluetooth: 3.0 with A2DP, HS
  • GPS: A-GPS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread
  • spec. szoftverek: Music Hub , Social Hub,Samsung Apps, AllShare, Kies Air, Fényképszerkesztő, Polaris Office, Messenger
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 1500 mAh, 550 óra
  • tapasztalat: 24 óra vegyes használaton
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés