Connect with us
Hirdetés

technokrata

Teszt: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 – A hiányzó láncszem

Tablet tesztek

Teszt: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 – A hiányzó láncszem

Mindig is ódzkodtam a hét colos táblagépektől, hiszen az igazi tablet 9.8 colnál kezdődik ugye. De ha az Apple lát benne fantáziát az iPad Mini kapcsán, akkor annyira nem lehet rossz az a hét col. Nos, nem is.

Nemrég huzamosabb ideig használhattam a Samsung második generációs Galaxy Tab-jának 10 colos kiadását, mely nem hogy elnyerte a tetszésem, hanem egyenesen imádtam. Nem rejtettem véka alá azon véleményemet se, hogy ez minden idők legjobb androidos táblagépe. Járt is érte a maximum riszpekt és a pont. Aztán egyszer csak jött a futár, elvitte, de hozott helyette egy kisebb dobozt, benne a kistesóval, a Galaxy Tab2 7.0 GT-P3100-as modellel. Nem gondoltam volna, hogy a hét col ennyire be fog jönni.

Szoftverileg pontosan ugyanazt kapjuk, mint a 10.1 esetében, ezért ide most nem írom meg, hogy mennyire kiváló a gép. Higgyék el, hibátlan az Android 4.0.3, erről bővebben itt olvashatnak. Amitől viszont a legjobban féltem, az maga a méret, vagyis hogy a kijelző mennyire olvasható.

Vajon jól látom a betűket egy megnyitott oldalon? Vajon a Táblamagazin alkalmazásnál tényleg gond, hogy nincs nagyítás funkció? A válasz persze használat közben jön meg: igen, olvasható minden és a Rita Konyhájának receptjei is tökéletesen átjönnek a 7 colon. A kijelző felbontása még ideálisnak mondható, 1024×600 pixel. Szerintem ez alá nem érdemes mennie egyik gyártónak se.

Amit problémásnak éreztem a 10.1-es táblagéphez képest, hogy mintha egy picit döcögősebben mennének a dolgok. A menü néha beakad egy-egy pillanatra, akárcsak a Play-ben való böngészéskor. De ezek az apró döccenések csak egy-egy pillanatig tartanak, utána minden megy a maga útján. Kell is, hiszen a gép gyakorlatilag erős hardverrel van szerelve: kétmagos 1 GHz-es processzor TI OMAP 4430 chipset-tel, PowerVR SGX540 grafikus gyorsítóval és 1 GB RAM-mal.

Többek közt azért is megbocsátható a kétmagos Gigahertzes proci, mivel sokkal kisebb kijelzőre kell dolgoznia, nincs szükség akkora erőforrásra, mint egy hagyományos táblagép esetén. A nálam járt gép tárhelye mindössze 8 GB, de kapható még 16 és 32 GB-os kiadásban is, ráadásul microSD-vel akár extra 32 GB-ot is hozzá tudunk tenni a rendszerhez.

Érdekesség, de a hangszórói már nem az előlapon vannak, hanem alulra kerültek és körülölelik a dokkoló nyílását két oldalról. A hét col ellenére nem könnyű az eszköz, 344 grammot nyom, mérete pedig 193.7 x 122.4 x 10.5 mm, ami annyira ideális, hogy simán befér egy zsebbe. A P3100 támogatja a mobil hálózatokat is, annyira, hogy nem csak 3G-s internetkapcsolatra használható, hanem teljesértékű telefonként is funkcionál.

Egy pár napig így is használtam, de fura rajta keresztül hagyományos hívásokat bonyolítani és fura volt az is, hogy saját csengőhangot is választhattam a készüléken. Ennek ellenére is, ha vennék egy ilyen eszközt, nem lenne szükségem többé külön okostelefonra. Elmondom, miért. A készüléket felvehetjük a hagyományos módon is, de össze is párosíthatjuk egy Bluetooth-os headset-tel vagy a kocsiban a kihangosítóval. Ez esetben nem kell elővenni a készüléket, hanem akár a táskában tartva is tárolhatjuk az eszközt.

Mérete miatt pedig nem foglal sok helyet, így szinte bárhova elfér, ellenben okosabbik része a nagy kijelző miatt bármilyen smartphone-nál jobb és piszokul gyors is. Személy szerint el is gondolkoztam rajta, hogy lecserélem egy ilyenre a telefonom, a 110 ezer forintos ára pedig a tudásához képest nem is vészes.

Ami nagyon tetszett, az az, hogy a Galaxy Tab2 10.1-re telepített alkalmazások maradéktalanul átvándoroltak az új készülékre is a WiFi beállítása után. Ami viszont nem tetszett, hogy ha állómódban nézünk rajta filmet, akkor elnyújtja a képet (bár miért tennénk ilyet?).

Ha már a multimédiánál járunk, akkor meg kell mondanom, hogy szép hangos a készülék és kiválóan játssza a full HD-s filmeket is, bár kültéren nem teljesített valami fényesen az eszköz, ugyanis alig látható valami a kijelzőből.

Fényképezésre nem ajánlom, viszont videótelefonáláshoz annál inkább. Bár van másodlagos kamerája, inkább vegyünk mellé egy fényképezőgépet, ha nagyon hiányzik az azonnal posztolás, a Samsungnak vannak ilyen WiFi-s kompaktjai, melyekkel így a táblagépen keresztül könnyedén a netre is kapcsolódhatunk.

Ha emlékeznek még, a Galaxy Tab2 10.1 akkumulátora napokig bírta erőteljes használata mellett is, ugyanis 7000 mAh-s volt. Ebben a 7.0-s egységben már csak 4000 mAh-es batteri van, ellenben a 2-3 napig simán eléldegél közepes használat mellett.

Cogito ergo Summa

Félelmem a hét coltól alaptalannak bizonyult, teljesen használható és főleg nagyon kompakt gépet ajándékozott a világnak a Samsung a Galaxy Tab2 7.0 képében. Az Android maga a tökély, a hardver némi lustulással is teljesen rendben van. Jó társ és pláne kiváló alternatíva egy okostelefon kiváltására. Szerettük.

Klikk a képre! Galériát rejt



Szólj hozzá!

További Tablet tesztek

Samsung Galaxy Tab 2 7.0

  Megjelenés éve: 2012
  Pro:  
  - gyors
  - kompakt
  - szép kijelző
  - sokáig bírja
  - telefonnak is kiváló
 
  Kontra:  
  - hiányzik a Gorilla Glass
  - néha bedöcög a menü
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 7"
  • kijelző felbontása: 1024x600"
  • kijelző típusa: PLS LCD"
  • eszköz mérete: 193.7 x 122.4 x 10.5 mm
  • tömeg: 344 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: TI OMAP 4430 Dual-Core 1 GHz
  • memória: 1024 MB
  • háttértár: 8 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSD
  • portok: dokk, jack out
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 3.15 MP
  • video chat:  
  • video felbontás: 720p@30fps
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100
  • WiFi: b/g/n, DLNA, kétsávos
  • Bluetooth: 3.0 A2DP, HS
  • GPS: A-GPS , GLONASS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.0.3
  • spec. szoftverek: AllShare, ChatON, Fényképszerkesztő, Game Hub, Music Hub, Readers Hub, S Suggest, S tervező, Samsung Apps, Videókészítő, telefon, SMS
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 4000 mAh, 1100 óra stand by és 20-40 óra beszédidő
  • tapasztalat: 3 nap
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés