egyéb kütyük
Teszt: Canon P-208 és WU10: A papír csodája
A Canon hordozható szkennerjét illetve a hozzá tartozó Wifi egységet teszteltük.
A Canon hordozható szkennerjét illetve a hozzá tartozó Wifi egységet teszteltük.
A mi történetünk egy sajtóreggelivel kezdődött. Egy verőfényes reggelen ellátogattam a belvárosba egy, a Canon által szervezett sajtótájékoztatóra, ahol a vállalat legújabb, imageFORMULA P-208 típusú szkennerükről volt szó. Az apró, leginkább egy összecsukott esernyő méretével megegyező eszközről elöljáróban csak annyit, hogy álmomban nem gondoltam volna, hogy egy ilyen termékből látványosság lehet.
Az első benyomások
Mivel a sajtótájékoztató színhelye a belvárosban volt, így úgy döntöttem, hogy nem vesződöm a parkolással, és metróval megyek. Ez miért is lényeges?- kérdezheti az olvasó. Hát bizony azért, mert egy szatyorban haza is kellett hozni a szerzeményemet, aminek a színe a cég logójához illően piros volt. Nem mondom, kicsit azért néztek rám, de igyekeztem a Canon feliratot mutatni, hogy bizony nem egy női butikból jövök,hanem valami fontos rejtőzik a szatyorban. Hazaérve aztán nagy hévvel bontottam ki a dobozból a furcsa formájú készüléket.
A mérnökök precizitására jellemző, hogy a Japánban készült eszköz a hasonló termékeknél megszokott fólia helyett egy hordtáskának is beillő kis “szütyőben” foglalt helyet. Apropó hordtáska, ilyet is adtak a tesztkészülék mellé, a néhány ezer forintos tartozék beszerzése mindenképp jól jön, hiszen egy ilyen hordozható, 60 ezer forintos szkenner pótlása nem igazán boldog folyamat, ha esetleg esés miatt tönkremenne. A készülék dobozában helyet kapott még a több nyelven íródott használati útmutató és egy DVD. Utóbbin a Windows és Mac felhasználók számára készített applikáció található, aminek segítségével számítógépünkre kerülhetnek a nemrég még papír formájukban létező adatok. Jómagam MacBookra telepítettem a szoftvert, és örömmel fedeztem fel, hogy akár iPhoto-ba is elmenthetem a beszkennelt képeket.
Sebesség,képminőség
A képek viszont csak akkor kerülhetnek a gépünkre, ha a P-208 megfelelő minőségben olvassa be őket. Szerencsére amilyen kicsi a mérete, annyira jó a képminősége. Lehetőségünk van kétoldali szkennelésre, ilyenkor a lap mindkét oldalát digitalizálja, de ha valaki számára ez nem szimpatikus, az választhatja a klasszikus egyoldalas megoldást is. A papír mérete maximum A4-es lehet, a kisebb méret viszont egyáltalán nem probléma, mivel egy kar segítségével a kívánt szélességre állíthatjuk. A mindössze egyetlen USB portra csatlakoztatható szkenner ezután “ránehezedik” a papírra és megkezdi annak beolvasását. Néhány másodperc elteltével már túl is vagyunk az ügyön, a P208 a nálánál sokkal nagyobb, és nehezebb eszközökkel megegyező sebességgel végzi a dolgát.
A vezetéket elhagyhatjuk
Eddig mind szép és jó, de a Canon ennyivel nem érte be, és elkészített egy másik, sokak számára érdekes ütőkártyát is. Az adu ász nem más, mint a WU10 névre keresztelt WiFi egység, amivel a szkennerünk hirtelen eldobja kábeleit, és vezeték nélküli kapcsolatot teremthetünk vele. Az Android és iOS eszközökkel is kompatibilis egységre meglepően könnyedén csatlakozhatunk rá. Mindössze annyi a teendőnk, hogy a telefon WiFi beállításaiban kiválasztjuk a WU10-et, és már létre is jött a kapcsolat.
Ezután be kell lépnünk a Canon CaptureOnTouch Mobile névre keresztelt alkalmazásba, ahol pillanatok alatt konfigurálhatjuk a szkennert. Beállíthatjuk, hogy szines vagy fekete-fehér képet szeretnénk, megmondhatjuk neki a papír méretét, de rá is hagyhatjuk, hogy ő válassza ki. A beállítások között lehetőségünk van még a felbontás szabályozására is, ami 150 vagy 300 dpi lehet. Ahogy már korábban is említettem a P-208 képes kétoldali szkennelésre, ezt itt is aktiválhatjuk.
Ha mindezekkel megvagyunk, elég a Start gombot megnyomnunk, és pillanatokon belül már az okostelefonunk képernyőjén láthatjuk a korábban még papír formában létező dokumentumot. A WU10-es egység természetesen áramforrással is rendelkezik, tehát nemcsak a telefonunk, de a számítógépünk is jó barátra lelhet benne, mivel leveszi az amúgy nagyon keveset fogyasztó P-208 táplálását a válláról. Mivel semmi sem tart örökké, ezért a Canon egy hálózati töltőt is elhelyezett a csomagolásban, biztos ami biztos.
Jól sikerült
Mindezek után azt tudom mondani, hogy megértem, miért a Canon vezeti a professzionális nyomtatók és szkennerek piacát. Mind a P-208-on, mind a WU10-en látszik, hogy alapos tervezés és tesztelés után dobták piacra, mivel amit a papiron ígérnek azt minden körülmény között képesek nyújtani. Aki tehát munkája során sokat kényszerül dokumentumok szkennelésére, az mindenképpen vessen egy pillantást a P-208-ra, és annak hű társára a WU10-re.
Két évre elegendő tintával érkezik az Epson újdonsága, az L386.
Vannak alkalmak, amikor az emberhez nem hagyományos tesztkészülék érkezik. Okosórák, okostelefonok vagy tabletek teszteléséhez már hozzászokott...
Megnéztük, mit tud a Fujitsu belépőszintű munkaállomása.
Jó áron ad korrekt hardvert a Huawei legújabb okoskarkötője. Megnéztük, mit tud a kínai gyártó újdonsága.
Napjainkban már senki nem kapja fel a fejét egy okosórára, egy okostévére vagy épp egy okostelefonra....
Megnéztük, hogy hogyan mit nyújt az LG két, kifejezetten a G5-höz kifejlesztett kiegészítője, a 360 fokos...
Itt a nyár, süt a nap és sajnos néha jönnek a hirtelen érkező zivatarok is. Ezek,...
Nem csak a fociebé alatt van - illetve lenne - az embernek igénye arra, hogy ingyen...
Tudományos-fantasztikus filmekben láttunk csak hasonlót és most itt van! Bár nem légdeszka és nem röpül, de...
Ha okosórákkal már Dunát lehet rekeszteni akkor sportórákból lenne mellette a Gellért-hegy. De vajon lehet ebbe...
Magyar fejlesztés, olcsó és mégis lenyomja szinte az összes konkurenst. Megint egy zseniális termék a Bike2USB-től,...
A Samsung új SSD-jére mindenki rácsodálkozik, hiszen apró mérete ellenére 500 GB-nyi adatot is tárol. Teszten...
Mit szólnál, ha többé nem kellene apró műanyag eszközöket vásárolnod, ha bármi hiányzik, egyszerűen csak kinyomtathatod?...
A Samsung megtesz mindent, hogy elkápráztassa az embert a virtuális valósággal. A Gear VR ennek megfelelően...
A FlexSMART X2 transmitter tesztelése után, a FlexSMART X2 Mini névre hallgató, sportosabb külsejű testvérrel ismerkedünk meg, mely talán...
Izgalmas újdonsággal jelentkezett a Kingston. Teszten a MobileLite Wireless G3.
Az Epson ígérete szerint jelentős összegeket takaríthatunk meg, amennyiben az L565-öst választjuk, hiszen a cég saját,...
Mindent beleadott a Huawei a Watch megalkotásakor, a kínai gyártó okosórája pedig igazán stílusos jelenség lett.
Okos távirányítók régóta léteznek, nem is drágák. Tesztünkben most olyan okos távirányítót mutatunk be, amely egy...
Okostelefon, okostévé? Ugyan kérem! Okos lakás, okos ház! Az már valami. És a ConCorde megint elsők...
Megjelenés éve: | 2013 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Kompakt méret, gyors sebesség, jó képminőség | ||
Kontra: | ||
- Kissé magas ár | ||