Connect with us

technokrata

Teszt: ASUS Fonepad Note 6 FHD – A nagy lények visszatérnek

Mobil tesztek

Teszt: ASUS Fonepad Note 6 FHD – A nagy lények visszatérnek

Egy jó okostelefon és táblagép ötvözéséből született meg az Asus modellje, a Fonepad Note 6 FHD pedig nekünk sem okozott csalódást.

A tajvani gyártó alaposan belehúzott a mobiltelefonok és táblagépek piacán, egyre nagyobb szegmenst próbálnak meg lefedni, vélhetően rájöttek, hogy egy darab csúcskészülékkel nem lehet letudni a termékpalettát. Mostani tesztalanyunk a telefonok és tabletek közti átmenetet próbálja kitölteni és talán nem túlzás azt mondani, hogy sikerült is neki.

Csomagolás

Az Asus Fonepad Note 6 egy igen gusztusos csomagban érkezett, a fedelet levéve a készülék, alatta pedig a papírfecnik, valamint az adatkábel, töltőfej és egy agybadugós, jó minőségű füles található.

Külső

A mobiltelefon formája nem hasonlítható teljesen máshoz, tehát abszolút nem tekinthető koppintásnak. Formája próbálja kicsinyíteni a készüléket, a sarkok lekerekítettek, ahogy a hátlap is az. A felhasznált anyagok között megtalálható a műanyag és az üveg is. A hátlap műanyagból készült, ezen egy lakkréteg is található, ezért kicsit határozottabban kell megfogni, nehogy kicsússzon a kezünkből. Az előlapon egy karcálló üveg található, alul és felül egyaránt egy-egy sztereó hangszóró díszeleg a krómozott díszbetétek alatt. Alul még egy Asus logó, a kijelző felett pedig egy előlapi kamera,  és egy fény- és közelségmérő szenzor látható.

P1020212

Az összeszerelés minősége majdnem kiváló, de sajnos néha hallani recsegő hangot a burkolatból. A jobb oldalon a ki- és bekapcsológomb található, illetve a hangerőt szabályzó gombpáros dudorodik ki a telefon oldalából. Alul a microUSB csatlakozó és a mikrofon uralkodik, illetve a sarkánál egy stylus húzható ki amely leginkább  kézíráshoz és rajzoláshoz használható,  hasonlít a Galaxy Note széria stylus-éhoz. A bal oldalon egy ajtócska mögött van a microSIM és microSD kártyahely. Felül a 3,5 mm-es Jack aljzat árválkodik egymagában. Sajnos ezen a modellen sincs fizikai kameragomb, de lassan sajnos ennek elhagyását meg kell szoknunk.

P1020209

A hátlap alján egy kis regény olvasható, felette egy Intel felirattal, felül pedig egy Asus márkajelzés és a hátlapi fő kamera kapott helyet. A hátlap nem szedhető le, alatta egy 3200mAh-s akkumulátor teljesíti az energiaszükségleteinket. A telep 1,5 napig képes árammal ellátni az eszközt, úgy vélem ekkora kijelzőhöz mérten jó eredménynek mondható. Az Asus üdvöskéje elég méretes eszköz lett, nagyobb mint egy Galaxy Note 3!

Hardver/ Sebesség

A hatalmas házban egy Intel Atom Z2580-as SoC dolgozik, ez két darab 2 GHz-en dolgozó magot jelent a gyakorlatban, a grafikai megjelenítésért pedig a PowerVR SGX544MP2-es GPU felel. A belső tárhely 16 vagy 32GB lehet, szükség esetén pedig bővíthető microSD kártyával. A RAM mérete 2GB, ami persze nem bővíthető.

Screenshot_2013-12-24-17-25-12

A tepsinken egy 4.2.2-es Android fut, későbbiek során várható rá a 4.4-es frissítés, ezért pedig hatalmas piros pont jár az Asus-nak. A rendszer sebességére nem lehet panaszunk, nagyon gördülékeny, sehol sem akad meg. A hardver kellően erős ahhoz, hogy ennyi képpontot teljesen laggmentesen meghajtson.

Screenshot_2013-12-24-17-22-21

A kezelőfelület a gyártó saját UI-ja, ez ismerhető a padfone 2, Fonepad és a különböző Asus táblagépekről is. A kezdőképernyők száma 7 lehet, a gyári Holo UI felülethez képest nem sokat változtattak a mérnökök, de a módosítások elég pofásra sikeredtek.

Screenshot_2013-12-24-17-22-30

A memóriakezelés kiválóan sikerült, elég szabad RAM áll rendelkezésére az alkalmazások futtatására. Extra programok között megtalálható az: App Locker, az AudioWizard, a MyLibrary, a teljes értékű Polaris Office 4.0, a Press Reader, a Splendid, a Story és a SuperNote is. A repetoár része továbbá a  Szótár, a Szülői zár,  a Tasks és a Tükör. A beállításokon belül van lehetőség szembarát vajszínű háttér választására is, ha huzamosabb ideig olvasnánk. A Toll-nak is van egy külön beállítási menüpontja, hasonlóan mint a Galaxy Note szériánál, itt a hozzá kapcsolódó dolgokat menedzselhetjük.

Multimédia

A főkamera 8 megapixeles szenzorral büszkélkedhet, sajnos LED segédfény már nem került mellé, de a lényeg, hogy jó fényképeket tudjunk csinálni normális fényviszonyok között. Beállítási lehetőségek között szerepel a HDR mód, az ISO fénymérés, több séma és más megszokott alap dolog.

P_20131224_142225

A képek minősége nem a legjobb, normál méretben nézve rendben vannak a képek, ha belenagyítunk, láthatjuk, hogy a részletek mosottak és zajosodás is megfigyelhető, de legalább a színek szépek. Videót Full HD minőségben tudunk felvenni, 30 képkocka/másodperccel, az eredmény pedig a szokásos, azaz megfelel a kor elvárásainak.

P_20131224_142250

A Fonepad Note 6-ban van FM-rádió, a zenelejátszási feladatot pedig a Play Zene látja el. Tehát van equalizer, albumborító, ID3 tagek alapján lévő szűrés és ismétlési módok. Az előlapon elhelyezett sztereó hangszóró nagyon szépen hangosan szól, a headsetet csatlakoztatva pedig még szebb zenei élményt tud biztosítani az eszköz.

P1020214

A mobiltelefon természetesen tartalmaz egy  3G modemet amivel 42 Mbps sebességgel tudunk le- és 5,76Mbps-al feltölteni a világhálóra. Az eszközben van továbbá Bluetooth, GPS, WiFi (a/b/g/n) és az NFC sajnos kimaradt a repertoárból. A mobilfunkciók kiválóan működnek, és mint egy kis tablet is remekül megállja helyét szolgáltatások terén, illetve adatátviteli képességeket nézve is.

Összegzés

Elmondható, hogy rám nézve a cucc pozitív benyomást tett. Nagyon kellemes a szoftverkínálat és a hardver is nagyon rendben van, persze nem veszi fel a versenyt egy  Snapdragon 800-al szerelt modellel, de azt hiszem  nem is erre hivatott. Szolgáltatáskínálata a telefonnak szuper, sok alkalmazás van, ami nagyon hasznos tud lenni, például a szülői zár vagy az App Locker. Aki egy mobiltelefont szeretne, de szüksége lenne egy tabletre is utazáshoz, az elméletileg megtalálta a maga modelljét méghozzá kedvező árfekvésben. Itthon még várat magára a megjelenés, azonban a legutóbbi információk szerint 110 ezer Forint körül fog alakulni a kártyafüggetlen hazai ár. Személy szerint én ajánlom a készüléket, tényleg csak a gyengébb készülékház és a kamera róható fel neki, de talán ezeket még elnézhetjük.



Szólj hozzá!

További Mobil tesztek

ASUS Fonepad Note 6 FHD

  Megjelenés éve: 2013
  Pro:  
  - -Tablet és telefon egyben
  - -Szép kijelző
  - -Korrekt hardver
  - -Jó árazás
 
  Kontra:  
  - -Öszeszerelés
  - -Kamera
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 6"
  • kijelző felbontása: 1080 x 1920"
  • kijelző típusa: Super IPS+ LCD"
  • eszköz mérete: 164.8 x 88.8 x 10.3 mm
  • tömeg: 210 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: Intel Atom Z2580 Dual-core 2GHz
  • memória: 2048 MB
  • háttértár: 16 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSD
  • portok: microUSB, 3,5mm audio
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 8 megapixel
  • video chat:  
  • video felbontás: 1080p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 / 700
  • WiFi: 802.11 a/b/g/n
  • Bluetooth: Bluetooth 3.0
  • GPS: A-GPS, GLONASS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.2.2
  • spec. szoftverek: -
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 3200mAh
  • tapasztalat: 1,5 nap
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés