Connect with us

technokrata

Teszt: ConCorde Tab SLIM – Fogyókúra

Tablet tesztek

Teszt: ConCorde Tab SLIM – Fogyókúra

Leteszteltük a ConCorde alig 50 ezer forintba kerülő táblagépét.

Elözönlötték a boltok polcait a táblagépek, ezt könnyen észrevehetjük, ha bármilyen műszaki üzletbe betérünk nézelődni. Az érdeklődő választhat az egészen olcsó, kevesebb mint 20 ezer forintos eszközöktől kezdve a csúcskategóriás, akár 300 ezer forintba kerülő készülékek közötti skálán. Mi van akkor, ha nem áldoznánk sok pénzt a tabletre, de mégis egy jó típust szeretnénk hazavinni? Megnézhetjük például a ConCorde újdonságát!

Csomagolás

Ha a legegyszerűbben szeretném jellemezni a dobozt, azt mondanám, hogy letisztult. A hófehér, leginkább a márka és típusnévvel borított pakkra egy papírfóliát húztak, ezen szerepelnek az érdekességek.

DSC06701

Belül elválasztották a táblagépet és a tartozékokat, ám ezúttal nem a megszokott alá-fölé rendeltségi viszony van, épp ellenkezőleg, a készülék mellett külön dobozban találhatóak a legfontosabb csecsebecsék. A microUSB-s töltő mellett a fülhallgató, az USB kábel, illetve 3G-s modem használatára is használható OTG kábel található.

Külső

A legtöbb olcsó táblagép az iPad Mini formavilágából merít ihletet, ez pedig a Concorde SLIM-re is érvényes. Az előlapot egy 7,85”-es, 1024 x 768 pixel felbontású IPS kijelző uralja, a technológiának hála pedig szép képpel találkoztam és az is pozitív, hogy a panel kellően érzékeny, így nem kell igazán hozzáérni, máris reagál az ujjunkra.

DSC06696

A mai trendnek megfelelően a fizikai Android gombokat virtuálisak váltották fel, így az alsó rész egyhangúságát semmi nem töri meg. Az előlap felső része sem sokkal izgalmasabb, igaz itt már egy 2 megapixeles kamera néz velünk farkasszemet. Az alumíniumból készített hátlap szintén a letisztultság híve, első látásra szinte teljesen üres ez a terület, kis “keresgélés” után viszont már rátalálhatunk az 5 megapixeles kamerára és a közelében elhelyezett reset gombra is. Kicsivel feljebb pillantva szembesülhetünk a csatlakozókkal melyeket a bekapcsoló- és hangerőállító gombok fognak közre.

DSC06697

A fém házba belógó műanyag “szigeten” kapott helyet a microUSB, a miniHDMI és a 3,5 mm-es jack csatlakozója illetve itt találjuk még a microSD kártya foglalatát is. A hátsó térfélen ezeken túl az egyetlen, még említésre méltó elem az alul elhelyezett sztereó hangszóró.

Hardver/Szoftver

Jó látni, hogy már nem kell vagyonokat fizetni, ha az ember egy viszonylag korrekt hardverű táblagépet szeretne. A Tab SLIM-ben ugyanis egy négymagos, 1,6 GHz-es processzor és 2 GB RAM kapott helyet, ez azt hiszem igen baráti az alig 50 ezres árat figyelembe véve.

concorde_2

Az Android 4.2.2 Jelly Bean remekül érzi magát és mivel semmilyen egyedi felület nem terheli, ezért a sebességre sem lehet panasz. Akármennyire is el tudom fogadni, hogy egy gyártó a gyári Androidot választja, azért az extra szoftverek még mindig sokat nyomnak a latba, ebből pedig kevés jutott a ConCorde készülékére.

concorde_3

A szoftverek telepítésére szolgáló apkinstaller és a fájlkezelésre használható Explorer már más gyártók termékeiről is ismerős, csakúgy mint a VLC-n át az AVI-ig mindenféle formátumot kezelő RKMultiPlayer is. Ezeken kivül természetesen helyet kaptak a gyári Google applikációk, így van böngészőnk, keresőnk és térkép programunk is.

concorde_1

Régen még kiváltságos volt az az olcsó tablet amin helyet kapott a Play Áruház, ám mára eljutottunk oda, hogy gyakorlatilag minden androidos kütyün ott figyel, így a Tab SLIM-en is. Aki tehát kevesli az előretelepített programok számát, az ott biztosan megtalálja a számára hasznos applikációt.

Multimédia

Akármennyire is elnyerte a tetszésem a készülék, a hátlapi kamera léte teljesen felesleges. Az exponáló gomb megnyomása után ugyanis súlyos másodpercek telnek el, mire az eszköz elkészíti a képet, ha addig megmozdítjuk, azonnal kárba vész a kép.

IMG_20110102_052731

A szoftver egyébként a Google munkája, itt néhány beállítási lehetőséget kapunk, és készíthetünk akár panorámafotót is. Természetesen nem maradt ki a 720p felbontású videó sem, a 16 GB-os beépített memóriára bőven fér anyag. Hála a nagy tárhelynek, kedvenc albumainkból is elegendő fér az eszközre, a feltöltött muzsika lejátszásához pedig a Zene applikációt vehetjük igénybe.

DSC06700

Ez, akárcsak a legtöbb szoftver a táblagépen, a Google műhelyéből került ki, így régi ismerősként tekinthetünk rá. A programban album, előadó, szám és lejátszási lista szerint rendezhetjük kedvenc zenéinket, ám mindenképpen be kell érnünk a készüléken lévőkkel, az FM rádió ugyanis nem a repertoár része. Az OTG kábelen csatlakoztatott 3G-s modem talán erre is megoldást nyújthat, ma már viszonylag olcsó egy mobilinternet csomag, így könnyen megnyílhat a világ.

Adatkommunikáció/Üzemidő

Ha már a 3G-s kapcsolatnál járunk, szót ejtenék a beépített funkciókról. Internetezni az N-es szabványt támogató WiFi-vel tudunk, ha pedig megosztanánk a képernyőnkön lévő tartalmat akkor a miniHDMI port jöhet a segítségünkre. Ilyenkor a készülék akár FullHD felbontásban is képes továbbítani az adatot, igaz egy combosabb film lejátszásába már beletörhet a bicskája. A repertoár része továbbá a Bluetooth 2.1 is, GPS viszont nem került beépítésre. A burkolat alatt egy alig 4000 mAh-es akkumulátor kapott helyet, ennek fényében pedig kifejezetten szép munkát végeztek a fejlesztők, az optimalizációnak hála ugyanis egy napot aktív nyomkodás közepette is kibír a készülék.

Végítélet

Nehéz igazán súlyos problémákat felhoznom a ConCorde termékével szemben, a gyenge kamera és az egyedi applikációk hiánya ugyanis pillanatok alatt elfelejtődik ha az ember a jó minőségű összeszerelésre vagy az erős hardverre gondol. Aki tehát nem használná fotózásra a táblagépét, de értékeli a kategóriatársakhoz képest erősebb hardvert és nagyobb tárhelyet, az mindenképpen vessen egy pillantást a ConCorde modelljére.

 



Szólj hozzá!

További Tablet tesztek

ConCorde Tab SLIM

  Megjelenés éve: 2013
  Pro:  
  - Jó összeszerelési minőség
  - Korrekt hardver
  - Megfizethető ár
 
  Kontra:  
  - Gyenge kamera
  - Kevés egyedi szoftver
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 7"
  • kijelző felbontása: 1024 x 768 pixel"
  • kijelző típusa: IPS LCD"
  • eszköz mérete: 200 x 134 x 8,7 mm
  • tömeg: 310 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: RockChip RK 3188 Quad Core 1,6 GHz
  • memória: 1024 MB
  • háttértár: 16 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSDHC
  • portok: microUSB, 3,5mm audio, microHDMI
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 5 megapixeles hátoldali kamera, VGA felbontású előlapi kamera
  • video chat:  
  • video felbontás: 720p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: - (OTG kábellel támogatja a külső modemet)
  • WiFi: 802.11 a/b/g/n
  • Bluetooth: Bluetooth 2.1
  • GPS: -
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.2.2 Jelly Bean
  • spec. szoftverek:
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 4000 mAh
  • tapasztalat: Egy napot kibír internetezéssel, filmet nézve 7 órával számolhatunk.
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés