Connect with us
Hirdetés

technokrata

Teszt: LG G Flex – Nem mindennapi

Mobil tesztek

Teszt: LG G Flex – Nem mindennapi

Leteszteltük az LG hajlított képernyős mobilját.

A technika fejlődésének hála egyre több lehetőség van érdekes formákat, vagy hihetetlen tudást belezsúfolni egy készülékbe. Nos, az LG mérnökei úgy gondolták, ha már megadatott, hogy flexibilis kijelzőt is használhatnak, mért ne lehetne hajlított készülék. A siker nem maradt el, a G Flex-et meglátva az emberek szinte kivétel nélkül ledöbbenek. Ám, hogy  valójában ennek mi értelme, azt nem tudja senki.

Csomagolás

Az LG G Flex egy igazi Flex dobozánál sokkal kisebb, teljesen fekete színű, ívelt tetejű csomagolásban érkezett hozzám. A fedélt leszedve az otthon tulaja köszönt minket, alatta egy kézikönyv, agybadugós headset, töltőfej és adatkábel képezik a mini lakás eszközeit.

Külső

Az LG G Flex előlapján egy 6 inches, 720 × 1280 pixeles, Curved P-OLED technológiás kijelző kapott helyet. Erre egy Gorilla Glass 2 védettséggel ellátott, hajlított üveglap került beépítésre. A megjelenítő alatt egy LG logó, felül pedig a telefonhangszóró, fény és- távolságmérő szenzor, valamint az előlapi kamera és értesítő LED helyezkedik el. Oldalt pedig egy szürke színű keret fut körbe. Az összeszerelés minősége kiváló, a strapabíróságot pedig jól jellemzi, hogy a telefon képes kilapulni teljesen egyenessé. Ez hasznos lehet ha a farzsebben hordott telefonra véletlenül ráülnénk, vagy netán az asztalon rátenyerelnénk.

P1020262

A jobb oldalon semmilyen kezelőszerv nem található, felül is csupán a másodlagos mikrofon látható. A bal oldalon a microSIM tálca hívható elő egy tű segítségével. Alul a 3,5mm-es Jack aljzat, a főmikrofon és a microUSB port látható.

P1020264

A hátoldalon egy LG logó, hangszóró, az IMEI szám és a típusjelzés látszik. A lényeg a felső részre került, hiszen a G2-n már debütált hátlapi gombok itt is megtalálhatók, ezekkel a hangerőt, illetve a képernyő lezárását/feloldását szabályozhatjuk. A burkolat szálcsiszolt hatást kelt, de igazából lakkozott műanyag, ami állítólag a kisebb felületi sérüléseket magától begyógyítja. Ezt azért én nem mertem kipróbálni, de a gyártó nyilván nem viccből gondolja a dolgot. A hátsó kezelőszervek mellett a kamera, egy LED villanó és az infraport is helyet kapott. A gombok egyébként kényelmesen elérhetőek, viszont hátrányuk, hogy a kamera optikáját könnyen összetaperolhatjuk. A hátlapot nem lehet leszedni, alatta viszont egy szabadalmaztatott, hajlított formájú 3500 mAh-s akkumulátor szolgáltat energiát a G Flex-nek. Ezzel az üzemidő átlagosan 1,5-2 napra tehető, de visszafogottabb használat mellett akár még a 3 nap sem irreális.

Hardver/ Sebesség

A belső a fontos, sokszor hallani ezt, mind kütyüknél, mind embereknél. Tesztalanyunk szerencsére nem okoz csalódást, hiszen a fedél alá egy kellemes belső került, a gyakorlatban ez egy Qualcomm Snapdragon 800-as processzort jelent. Az egység 4 processzormagot tartalmaz 2,2GHz-es órajelre állítva. Mellette egy Adreno 330-as GPU, 2GB RAM és 32GB belső tárhely található. Panaszra nem lehet okunk, tényleg nagyon erős a cucc és elég takarékos is.

Screenshot_2014-02-09-16-34-48

Az LG G Flex fedélzetén egy Android 4.2.2-es OS fut, ezt a koreaiak teljesen átszabták. Gyakorlatilag nem is a legtöbb variánsban megismert LG UI-t kapjuk, hanem annak egy még újabb verzióját. Röviden úgy tudnám leírni, hogy egy nagyon jól testre szabható, elegáns megjelenést sikerült összehozniuk dél-koreában. Az már biztosra vehető, a 4.4 KitKat frissítést meg fogja kapni így rövidesen még tovább bővül a készülék amúgy sem szűkös repertoárja.

Screenshot_2014-02-09-16-35-24

Az extra alkalmazások között megtalálható a Life Square alkalmazás, ami összegyűjti a mindennapi pillanatokat a közösségi oldalakról, SMS-ekből, hívásokból, képekből és videókból. Van még a Qtheater, itt a videókat nézhetjük meg a könyvtárból vagy a YouTube-ról is akár. Megtaláljuk a  távirányításra használható QuickRemote alkalmazást, a veszély esetén hasznáható RemoteCall Service-t, a felhőalapú tárolást biztosító Box-ot, és a dokumentumkezelést segítő Polaris Viewer 5-öt is. Megkapjuk még a magyarul nem tudó Quick Translator-t, a Safety Care-t és gyártó saját alkalmazásboltját a  SmartWorld-öt is.

Multimédia

A hátlapon egy elég komoly kamerát láthatunk, ez egy 13 megapixeles, autófókuszos, LED segédfénnyel ellátott egység. A beállításokban az ISO mérés, fénymérés és egyéb alapdolgok mellett megtalálható egy okosított rész ahol további módok beállítására nyílik lehetőségünk. Ezek közül szerintem a legnagyobb jelentőséggel az Intelligens automata, a Panoráma és  a sorozatfelvétel bír.

P1020265

Az elkészült fotókról annyit tudnék mondani, hogy hozza azt amit elvárunk, egyedül a sötétebb részeket mossa el egy picit a szoftver, de ezen kívül nagyon szépek a felvételek. Brutális viszont a videófelvételi képesség, a készülék a világon másodikként ugyanis 4K azaz 3840 x 2160 pixel felbontásban is képes anyagot rögzíteni, akár 60 képkocka/másodperc sebességgel. Természetesen “helytakarékosak” használhatják a FullHD opciót is.

CAM00002

 

CAM00003

A multimédia tovább folytatódik a zenei résszel. A zenelejátszóban minden megszokott szolgáltatás megtalálható, az albumborítótól kezdve az equlaizerig bezárólag. A külső hangszóró is remekül szól, hát még a fülhallgató, ráadásul a gyári is egy elég komoly darab, nem 100 Forintos kínai.

Screenshot_2014-02-09-16-36-21

Adatkommunikációs fronton erős a felhozatal, van LTE támogatás, WiFi (a/b/g/n/ac), A-GPS, NFC, illetve Bluetooth 4.0 és infravörös port is. Minden modern kommunikációs eszköz helyet kapott a készülékben, továbbá a hangminőséggel és telefonfunkciókkal is minden a lehető legnagyobb rendben volt.

Összegzés

P1020268

Összességében nekem nagyon tetszett a telefon, de ezzel biztosan nem osztom mindenki véleményét. Míg nálam volt a modell, elég szerteágazó megjegyzéseket kaptam, volt akinek tátva maradt a szája, de olyan is előfordult, hogy az illető csak annyit kérdezett: „Mi ez a nagy péklapát?”.  Véleményem szerint a készülék nagyon szép, viszont tényleg nem egy apróság, az már biztos. Szerencsére az LG ezúttal is figyelt az egykezes használat elősegítésére, így kisebb kézzel rendelkezők is nyugodtan használhatják.  A hajlított képernyő érdekességnek megteszi, ám komolyabb funkcióbéli szerepét egyáltalán nem érzékeltem.  Mostanság egy elektromos flex nem drága, nem úgy a G Flex, konkrétan 160 ezer forint körül mozog az itthoni független ár. Akinek mindene az egyedi stílus és ezért hajlandó a zsebébe nyúlni, az vessen egy pillantást az LG újdonságára, nem fog csalódni.



Szólj hozzá!

További Mobil tesztek

LG G Flex

  Megjelenés éve: 2013
  Pro:  
  - Ívelt forma
  - Nagy kijelző
  - Gyorsaság
 
  Kontra:  
  - Ár
  - Lakkozott burkolat
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 6"
  • kijelző felbontása: 720 x 1280 pixel"
  • kijelző típusa: Curved P-OLED"
  • eszköz mérete: 160.5 x 81.6 x 8.7 mm
  • tömeg: 177 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
  • memória: 2048 MB
  • háttértár: 32 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: -
  • portok: microUSB, 3,5mm audio
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 13 megapixel
  • video chat:  
  • video felbontás: 1080p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100, LTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
  • WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac
  • Bluetooth: Bluetooth 4.0
  • GPS: A-GPS, GLONASS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.2.2
  • spec. szoftverek: -
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 3500mAh
  • tapasztalat: 2-2,5 nap
 

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés