egyéb kütyük
Teszt: Kingston DataTraveler Locker+ G3 – Védelem a zsebünkben
Megfizethető árával és fejlett biztonsági rendszerével hódít a Kingston újdonsága.
Megfizethető árával és fejlett biztonsági rendszerével hódít a Kingston újdonsága.
Napjaink talán legtöbbet használt hordozható adattároló eszköze a pendrive. Emberek milliói tárolják rajta személyes adataikat, sőt, olykor titkosnak szánt dokumentumaikat is. Ezek elvesztése igen komoly problémákat okozhat, ezért fontos, hogy megfelelően bánjunk velük. Pontosan ennek a problémának a megoldására született a Kingston Technology legújabb, DataTraveler Locker+ G3 névre hallgató modellje.
Csomagolás
Egy egyszerű, egyáltalán nem túlbonyolított csomagolásban érkezett az eszköz. A biztonság jegyében szét kellett vágnom a műanyagot, mely nem ment könnyen, a kisebbik ollóm először elhasalt a feladattól. Ezután a Kingston újdonsága és az összehajtogatott, a gyártó oldalát ajánló többnyelvű anyag keltette fel az érdeklődésemet.
Külső
Mostanság szinte naponta lelepleznek egy új pendrive sorozatot a gyártók, egy ekkora tömegben pedig nem könnyű maradandót alkotni. Ha alapjaiban nem is rengeti meg a piacot a Locker+ G3, az biztos, hogy sokak számára jelent majd megnyugvást, hogy a kütyü fém házat kapott, így az adatainkat nem csak belülről, de kívülről is védi.
Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy a Kingston újdonsága nem tartozik a legkönnyebbek közé, első kézbevételkor is érzi az ember, hogy nem az alapmodellek kategóriájában versenyez. Túl sok dizájnnal kapcsolatos megoldást nem találunk, az egyik oldalon a gyártó dombornyomott logója, a másikon pedig a típusnév és a működést jelző LED néz velünk farkasszemet. A letisztult külső mellett a csatlakozót védő kupak levételével az USB 3.0 portra vethetünk egy pillantást, a fedél pedig a gyártó jó szokásához híven a hátsó térfélre rápattintható.
Működés
Az általam tesztelt modell 32 GB-os kivitelben érkezett, de a típus elérhető még 8, 16, illetve 64 GB-os verzióban is. Az USB csatlakozó kék színe már jelzi, hogy ez már 3.0-ás kivitel, így az adatok mozgatása is gyorsabban történhet. Azért ne szaladjunk ennyire előre, az első “indítás” után szembe találjuk magunkat egy programmal, mely a biztonsági beállítások konfigurálását várja tőlünk.
Az applikáció nyelvezetének kiválasztása után a jelszavunkat és az arra utaló megjegyzést kell megadnunk, ezután elérhetővé válik a tárhely. Természetesen ezt a procedúrát csak egyszer kell elvégeznünk, utána már csak a jelszó beírása szükséges. A szoftver Windows és OSX alatt is működik, jómagam OSX 10.9.2 Mavericks alatt végeztem el a feladatot, minden probléma nélkül. Ez utóbbi azért is fontos, mert többször is előfordult, hogy az Apple rendszerébe nem fektettek kellő energiát a fejlesztők, így idegesítő problémákkal találkozhattam.
Maga a biztonsági rendszer amúgy pofonegyszerű, egyáltalán nem éreztem problémásnak, hogy a szokásostól eltérően itt jelszót is be kell írnom. Gyakorlatilag plusz 5 másodperces feladat az, hogy adataim biztonságban tudjam. Lopás esetén sincs ok az aggodalomra, 10 hibás jelszóbeírás után az eszköz azonnal formázza a tárhelyét, így nem kerülnek illetéktelen kezekbe a számunkra fontos adatok.
Sebesség
USB 3.0-ás pendrive lévén a DT Locker+ G3 bizony igen gyorsan teszi a dolgát. A gyári adatok szerint USB 2.0 alatt 30 MB/s olvasási illetve 20 MB/s írási sebességre képes. Ugyanez USB 3.0 alatt már 135MB/s olvasás esetén, míg íráskor 40 MB/s-ra nő a sebesség. Érdekesség, hogy nekem a Blackmagic Disc Speed Test mérései alapján minden esetben sikerült plusz 10-15%-ot kihoznom a készülékből, tehát egyáltalán nem túlzott a Kingston, amikor ezeket az adatokat a papírra vetette.
Végítélet
Jelen tesztalanyunk ajánlott fogyasztói ára 22 180 forint, de már 10 000-13 000 forint közötti áron is megvásárolható, bolttól függően. Azt gondolom, hogy egy ilyen minőségi, fejlett biztonsági rendszerrel felvértezett termékért ez a pénz egyáltalán nem sok. Sőt, az 5 év garancia további megnyugvást adhat, hiszen így gyakorlatilag kockázatmentes lépés a DT Locker+ G3 megvásárlása.
Két évre elegendő tintával érkezik az Epson újdonsága, az L386.
Vannak alkalmak, amikor az emberhez nem hagyományos tesztkészülék érkezik. Okosórák, okostelefonok vagy tabletek teszteléséhez már hozzászokott...
Megnéztük, mit tud a Fujitsu belépőszintű munkaállomása.
Jó áron ad korrekt hardvert a Huawei legújabb okoskarkötője. Megnéztük, mit tud a kínai gyártó újdonsága.
Napjainkban már senki nem kapja fel a fejét egy okosórára, egy okostévére vagy épp egy okostelefonra....
Megnéztük, hogy hogyan mit nyújt az LG két, kifejezetten a G5-höz kifejlesztett kiegészítője, a 360 fokos...
Itt a nyár, süt a nap és sajnos néha jönnek a hirtelen érkező zivatarok is. Ezek,...
Nem csak a fociebé alatt van - illetve lenne - az embernek igénye arra, hogy ingyen...
Tudományos-fantasztikus filmekben láttunk csak hasonlót és most itt van! Bár nem légdeszka és nem röpül, de...
Ha okosórákkal már Dunát lehet rekeszteni akkor sportórákból lenne mellette a Gellért-hegy. De vajon lehet ebbe...
Magyar fejlesztés, olcsó és mégis lenyomja szinte az összes konkurenst. Megint egy zseniális termék a Bike2USB-től,...
A Samsung új SSD-jére mindenki rácsodálkozik, hiszen apró mérete ellenére 500 GB-nyi adatot is tárol. Teszten...
Mit szólnál, ha többé nem kellene apró műanyag eszközöket vásárolnod, ha bármi hiányzik, egyszerűen csak kinyomtathatod?...
A Samsung megtesz mindent, hogy elkápráztassa az embert a virtuális valósággal. A Gear VR ennek megfelelően...
A FlexSMART X2 transmitter tesztelése után, a FlexSMART X2 Mini névre hallgató, sportosabb külsejű testvérrel ismerkedünk meg, mely talán...
Izgalmas újdonsággal jelentkezett a Kingston. Teszten a MobileLite Wireless G3.
Az Epson ígérete szerint jelentős összegeket takaríthatunk meg, amennyiben az L565-öst választjuk, hiszen a cég saját,...
Mindent beleadott a Huawei a Watch megalkotásakor, a kínai gyártó okosórája pedig igazán stílusos jelenség lett.
Okos távirányítók régóta léteznek, nem is drágák. Tesztünkben most olyan okos távirányítót mutatunk be, amely egy...
Okostelefon, okostévé? Ugyan kérem! Okos lakás, okos ház! Az már valami. És a ConCorde megint elsők...
Megjelenés éve: | 2013 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Kiváló összeszerelési minőség | ||
- Profi biztonsági rendszer | ||
- Fém ház | ||
Kontra: | ||
- Nem tartozik a legkompaktabb pendrive-ok közé | ||