egyéb kütyük
Teszt: Parrot Rolling Spider – Kis drón, nagy élmény
Az ember jót szórakozik a Parrot újdonságával, azonban ez az élmény sajnos nem tart sokáig.
Az ember jót szórakozik a Parrot újdonságával, azonban ez az élmény sajnos nem tart sokáig.
Amíg régebben távirányítós kis repülőkkel játszottak az erre fogékonyak, addig mára a drónok vették át a terepet. Az izgalmas kategória számtalan terméket tartogat, jelen tesztünkben egy olcsó, alig 30 ezer forintos Parrot modellt vizsgálunk meg. A Rolling Spider minden ízében játékra született, hiszen egyedi formaterve és strapabíró háza jól viseli a strapát.
Csomagolás
Egy dizájnos csomagban érkezett hozzám a Parrot Rolling Spider. A dobozon minden fontos tulajdonságról képet kaphatunk. Miután kinyitottuk a fedelet, magára a drónra és két furcsa kerékre lehetünk figyelmesek. Ezek nem másra szolgálnak, mint a Rolling Spider “testi épségének” a védelmére, hiszen segítségükkel a propellerek védve vannak az esetleges környezeti akadályoktól. Persze a fizikai védelem mellett mulatságos is, ahogy felgurul a falon egy drón.
Ezen kívül a legfontosabb papirokat, egy microUSB kábelt és egy 500 mAh-es akkumulátort találunk a csomagban. A teszthez három darabot kaptunk, ami jól is jött, mert eggyel sajnos nem tart olyan sokáig a móka.
Külső
Bár egy drónnak nehéz igazán különleges külsőt adni, a francia Parrot munkatársai mindent megtettek a siker érdekében. A Rolling Spider ugyanis egy igen jellegzetes, kissé mérges arccal rendelkezik, az viszont, hogy épp milyen arcot vág csak rajtunk múlik.
A fejlesztők ugyanis a csomagban többféle matricát is elhelyeztek, amiket a drón orrára ragasztva megváltoztathatjuk annak hangulatát. No nem mintha magától nem tenné ugyan azt.
A “szemei” ugyanis zöld (ekkor minden oké), sárga (beállításra várva, illetve merülő akkumulátor esetén) és piros színben is tudnak nézni, utóbbi elég rémisztő, főleg ha az ember felé repül. Ez egyébként azt jelzi, hogy az akkumulátorban már kifogyóban az energia és le kellene szállni.
A négy propelleres drónba egyébként hátul vehetjük ki, illetve helyezhetjük be az akkumulátort. Szemfülesek azt is észrevehetik ilyenkor, hogy a borítás műanyag paneljei könnyedén leszedhetőek. Ez olyannyira így van, hogy én már az egyik darabot a dobozban találtam, valószínűleg valaki túlzásba vitte a mókát valamikor.
Működés
Ezt a szekciót le lehetne zárni azzal, hogy akkor működik a drón, amikor felszállt, de a helyzet azért nem ennyire egyszerű. Ahhoz, hogy használni tudjuk a Rolling Spidert, először is telepítenünk kell az App Store-ból vagy a Play Áruházból a FreeFlight 3 applikációt.
Ha ez megvan, be kell kapcsolnunk a WiFi-t és a Bluetooth-t és elindítani az alkalmazást. Ezután azonnal egy szabad repülésre invitál minket a program. A felszállás után amellett, hogy megadhatjuk, hogy merre repüljön a mini drón, különböző trükköket is végre hajthatunk vele, például 360 fokban fordulhat egyet. Sőt, akár fotókat is készíthetünk, a beépített kamera segítségével.
Akit a trükkök nem kötnek le, az repülhet is egyet, igaz maximum 20 méteren át, eddig tart ugyanis az eszköz hatótávja. Sőt, a helyzetet tovább rontja, hogy egy töltéssel a drón alig 8 percig működik (kerekekkel pedig 6 percig), azaz mindenképpen kell hozzá külön akkumulátorokat vásárolni. Különösképp azért, mert egynek a feltöltése 90 percet veszi igénybe.
A Parrot komolyan vette a Rolling Spider-hez tartozó alkalmazást, hiszen egy közösség tagjává válhatunk, ha megosztjuk a fotóinkat illetve a repülési adatainkat
Végítélet
Jót szórakoztam a Parrot újdonságával, a Rolling Spider tényleg élmény az arra fogékonyaknak. A kompakt méret és a profi alkalmazás nagy pozitívum, sajnáltam, hogy ezt lehúzta a kissé rövid üzemidő. 33 ezer forint viszont egyáltalán nem sok pénz érte, így aki belépne a drónok világába, annak jó alapot jelenthet a modell.
Két évre elegendő tintával érkezik az Epson újdonsága, az L386.
Vannak alkalmak, amikor az emberhez nem hagyományos tesztkészülék érkezik. Okosórák, okostelefonok vagy tabletek teszteléséhez már hozzászokott...
Megnéztük, mit tud a Fujitsu belépőszintű munkaállomása.
Jó áron ad korrekt hardvert a Huawei legújabb okoskarkötője. Megnéztük, mit tud a kínai gyártó újdonsága.
Napjainkban már senki nem kapja fel a fejét egy okosórára, egy okostévére vagy épp egy okostelefonra....
Megnéztük, hogy hogyan mit nyújt az LG két, kifejezetten a G5-höz kifejlesztett kiegészítője, a 360 fokos...
Itt a nyár, süt a nap és sajnos néha jönnek a hirtelen érkező zivatarok is. Ezek,...
Nem csak a fociebé alatt van - illetve lenne - az embernek igénye arra, hogy ingyen...
Tudományos-fantasztikus filmekben láttunk csak hasonlót és most itt van! Bár nem légdeszka és nem röpül, de...
Ha okosórákkal már Dunát lehet rekeszteni akkor sportórákból lenne mellette a Gellért-hegy. De vajon lehet ebbe...
Magyar fejlesztés, olcsó és mégis lenyomja szinte az összes konkurenst. Megint egy zseniális termék a Bike2USB-től,...
A Samsung új SSD-jére mindenki rácsodálkozik, hiszen apró mérete ellenére 500 GB-nyi adatot is tárol. Teszten...
Mit szólnál, ha többé nem kellene apró műanyag eszközöket vásárolnod, ha bármi hiányzik, egyszerűen csak kinyomtathatod?...
A Samsung megtesz mindent, hogy elkápráztassa az embert a virtuális valósággal. A Gear VR ennek megfelelően...
A FlexSMART X2 transmitter tesztelése után, a FlexSMART X2 Mini névre hallgató, sportosabb külsejű testvérrel ismerkedünk meg, mely talán...
Izgalmas újdonsággal jelentkezett a Kingston. Teszten a MobileLite Wireless G3.
Az Epson ígérete szerint jelentős összegeket takaríthatunk meg, amennyiben az L565-öst választjuk, hiszen a cég saját,...
Mindent beleadott a Huawei a Watch megalkotásakor, a kínai gyártó okosórája pedig igazán stílusos jelenség lett.
Okos távirányítók régóta léteznek, nem is drágák. Tesztünkben most olyan okos távirányítót mutatunk be, amely egy...
Okostelefon, okostévé? Ugyan kérem! Okos lakás, okos ház! Az már valami. És a ConCorde megint elsők...
Megjelenés éve: | 2015 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Jó szórakozás | ||
- Kis méret | ||
- Fejlett szoftver | ||
Kontra: | ||
- Rövid ideig működik | ||