Mobil tesztek
Teszt: Honor 7 – Meg fogsz lepődni!
Kétkártyás csúcstelefon 125 ezer forint alatti áron? Meglepő, de van ilyen!
Kétkártyás csúcstelefon 125 ezer forint alatti áron? Meglepő, de van ilyen!
Noha kevesebb mint egy évvel ezelőtt hozta létre a Huawei a Honor-t, a márka a születése óta jobbnál jobb típusokkal örvendezteti meg a megfizethető árú csúcskészülékre vágyó rajongókat. Januárban járt nálunk a Honor 6-os, most pedig a legújabb zászlóshajót kaparintottuk meg a Puremobile.hu jóvoltából. Annyit már most elárulhatok, hogy a telefon meglepően jól sikerült, gyakorlatilag méltó ellenfele a nála jóval drágább konkurenseknek is!
Csomagolás
Ha van jól sikerült telefon doboz, akkor a Honor 7-esé az. A türkiz színű csomagolás elég egyedi, a legtöbb gyártó merőben eltérő módon szállítja a készülékeit. A méretes, 7-es számot tartalmazó felső rész felemelése után a tesztkészülék illetve a tartozék fiókjaira bukkantam.
A kompakt, mégis elegáns belső egy microUSB kábelt és egy töltőfejet rejt, headsetet sajnos nem mellékeltek. Ez utóbbi egyébként jellemző a Honorra, a gyártó egyik típusához sem csomagol ilyen kiegészítőt.
A doboz legmenőbb része egyébként nem a tetszetős külső, hanem a különleges kialakítás, hiszen így akár dokkolóként is használhatjuk! Ilyen megoldást én még eddig nem láttam egy csomagolásnál, de meg kell hagyni, nagyon ötletes! Fontos azért tudni, hogy ez a különleges csomagolás csak a 64 GB-os verzióhoz jár, a 16 GB-os kivitel hagyományos dobozt kap.
Külső
A letisztult külsejű Honor 7 az elődtől eltérően már fémházas kialakítással rendelkezik, így kétségtelenül jobb élmény a kezünkben tartani. Ahhoz képet, hogy az előlapot a nem is olyan kicsi, 5,2”-es megjelenítő foglalja el, egyáltalán nem érződik nagynak a készülék, hiszen csak minimálisan nagyobb, mint például a 4,7”-es kijelzőt tartalmazó iPhone 6. Apropó képernyő, az IPS-Neo technológiájú, Full HD felbontású egység igen szép képet ad, a 441 ppi részletességnek hála elfelejthetjük a pixeleket.
Emellett a betekintési szög is rendben van, illetve az ujjunkat is megfelelően érzékeli a Honor 7-es. A mai trendeknek megfelelően már elbúcsúzhatunk az androidos érintőgomboktól, a helyüket a virtuális társaik vették át a kijelző alján. Ez kétségtelenül jót tesz a dizájnnak, hiszen így a kikapcsolt állapotban gyakorlatilag egybeolvad a megjelenítő és az előlap többi része. A letisztultságot egyedül csak a 8 megapixeles, LED villanós előlapi kamera és a beszélgetésekhez használt hangszóró párosa töri meg.
A Honor új zászlóshajónak oldalai is követik az előlap trendjét, azaz a zsúfoltság elkerülésének érdekében gondosan elosztották a különböző gombokat. Míg a bekapcsolásra illetve hangerőállításra szolgáló darabok jobbra, addig az egyedileg konfigurálható funkciókat előhívó gomb balra került. A hangszóró rácsazatai és a microUSB csatlakozót alul, míg a 3,5 mm-es jack csatlakozó, a másodlagos mikrofon és az infra port felül helyezkedik el. A hátlap sem túlságosan telített, a leghangsúlyosabb része egyértelműen a kidomborodó kamera, ami mellé LED villanó is került. Emellett még egy ujjlenyomat-olvasót is elhelyeztek ide a mérnökök, azaz az adatainkat biztonságban tudhatjuk.
Hardver/Szoftver
Miután alaposan körbejártam a Honor 7-es külsejét, most térjünk át a belsőre. A telefon csúcsmodellhez méltóan minden jóval rendelkezik, amire csak szükségünk lehet. Az Android 5.0.2-es verzióját futtató telefonban egy a HiSilicon Kirin 935-ös lapkakészletét találjuk, ami egy négy 2.2 GHz Cortex-A53 magot és négy 1.5 GHz Cortex-A53-as processzormagot jelent. Emellé még 3 GB RAM-ot és kiviteltől függően 16 vagy 64 GB-nyi memóriát kapunk.
Mi csak a kisebb kapacitású verziót kaptunk, de így is sikerült kényelmesen elférni. Gond a tárhely elfogyásakor sincs, hiszen a microSD foglalat könnyedén elnyel egy 128 GB-os kártyát is. A Google rendszere az erős hardvernek köszönhetően kifogástalanul futott, akadással és röccenéssel nem találkoztam. Pozitívum, hogy a Huawei fejlesztői ezúttal sem a csupasz Androidot, hanem az EMUI 3.1-es kiadását telepítették fel a készülékre. Ennek leglátványosabb eleme, hogy hagyományos menü nincs, az iPhone-hoz hasonlóan mindent a kezdőképernyőn élünk el. Bár eltár a gyári megoldástól, a rengeteg hasznos funkció miatt igen szerethető az EMUI felület, a számtalan gesztusvezérléssel könnyedén elérhetjük a számunkra szükséges alkalmazásokat, beállításokat. Emellett minden jól értelmezhető, kellően részekre bontott, még a legeldugottabb beállítási menükben nézelődve sem éreztem úgy, hogy ismeretlen terepre tévedtem. További pozitívum, hogy minden, a felülethez köthető elem is gyorsan, látványosan nyílik meg.
A fejlesztők már kezdésként minden jóval ellátnak minket, hiszen az olyan hasznos programok mellett mint az eszközök távirányítására szolgáló okos vezérlő, még zseblámpát, a tökéletes szelfik készítésére szolgáló Tükör alkalmazást és témakezelőt is találunk. Ez utóbbiból könnyedén nekünk tetsző felületeket tölthetünk le, így magunkra szabhatjuk a telefont. Nem maradt ki a fájl-, és telefonkezelő sem illetve e-mail klienst is találunk a repertoárban. Egyetlen hátrány talán a gyári Google alkalmazások hiánya, ezek letöltéséhez először a Honor saját áruházából le kell töltenünk a Play Áruházat.
Multimédia
A hátlapon található dupla LED villanóval felszerelt kamera nem okoz csalódást. A 20 megapixeles Sony szenzort tartalmazó és F/2-es lencsét tartalmazó egység rendkívül jó képeket készít, nappali fényviszonyok között nem sok negatívumot fogalmazhatok meg vele szemben. Éjszaka picit zajosabb a Samsung illetve LG által gyártott konkurenseknél, de tényleg csak nüanszokról van szó, ha egy gyors képet lőnénk, ezzel is bármikor használható lesz a végeredmény.
A kameraszoftver is az EMUI sajátja, a kényelmesen kezelhető alkalmazás az automatikus üzemmód mellett képes extra fotók készítésére is. Legyen szó akár a már más telefonoknál is megismert, a részleteket elmosó szépítés módról, még a fénnyel festés üzemmódot is választhatjuk, ilyenkor hangulatos képeket készíthetünk az éjszakai forgalomról, a látványos folyóról vagy épp a csillagokról. Nem maradt ki a HDR mód sem, illetve akár panoráma, vízjellel ellátott, lassított mozgást tartalmazó és utólag fokuszált anyagok rögzítésére is lehetőség van. Makrókat is csinálhatunk, a telefon itt sem okoz csalódást, 6-7 centinél távolabbról igen éles képeket készít. Videót is rögzíthetünk, az 1080p felbontású anyagokat 30 fps sebességgel rögzíti a készülék. Az előlapi, 8 megapixeles kamerával igazi szelfikirályok lehetünk, a beépített vakunak köszönhetően pedig még éjszaka sem mosódik el a felvétel.
Nem maradt ki a DTS üzemmódot támogató zenelejátszó sem, az tetszetős külsejű alkalmazással zeneszámok, albumok, előadók és mappák között tudunk keresni. Van online rádió is, ez azonban hazánkban sajnos aligha használható, főképp kínai címeket találunk rajta. Szerencsére nem maradt le az FM-rádió sem, egy fülhallgató csatlakoztatása után máris a kedvenc adónk szólal meg. Egyébként beépített hangszórót sem érheti sok kritika, a hagminőség és a hangerő is rendben van.
Adatkommunikáció/biztonság
A Honor 7-es számomra egyik legfontosabb funkciója a beépített ujjlenyomat-olvasó. Manapság, amikor a fél életünket a zsebünkben hordjuk, elengedhetetlen a megfelelő védelem. Szerencsére itt is jól szerepel a készülék, egy gyors konfiguráció után máris megfelelő védelemben részesülnek az oly féltett dolgaink. Érdekesség, hogy a szenzor nem csak beengedésre, de extra funkciókra is használható, így egy suhintással előhozhatjuk az alkalmazásváltót vagy épp a kezdőképernyőt.
Ez utóbbi funkciók természetesen csak feloldott állapotban működnek, de akkor bármelyik ujjunkat használhatjuk. A gyártó új büszkesége nemcsak a biztonság, de az adatkommunikáció terén is jól szerepel. Az ac szabványt támogató WiFi mellett 4.1-es Bluetooth-t (NFC sajnos nincs), GPS-t és LTE támogatást is kapunk.
Ez utóbbi egyébként mindkét SIM foglalatnál működik, hiszen a Honor 7-es a legtöbb kínai készülékhez méltóan dual-SIM támogatással is rendelkezik. Apró szépséghiba, hogy két nano-SIM kártyát csak úgy fogad a készülék, ha lemondunk a microSD kártyáról. Ha erre szükségünk van, akkor be kell érnünk egyetlen kártyával.
Üzemidő
A sok nyomkodást a Honor 7 is megérzi, a 3100 mAh-es akkumulátor azonban bírja a strapát. Bár gyárilag energiafigyelőt is kapunk, így vissza is foghatjuk a fogyasztást, még aktív nyomkodás mellett is könnyedén kibír egy napot a modell. Átlagosan azért 1,5-2 nappal számoljunk. Ha mégis lemerülne, akkor a csomagban található 2 amperes töltővel 2 óra alatt maximálisan feltölthetjük. Sőt, ha bajba kerül egy ismerősünk, akkor segíthetünk is neki, hiszen a telefon más eszközök töltését is támogatja!
Végítélet
Remélem az látszik a tesztből, hogy a régi, rossz szájízzel emlegetett kínai telefonok ideje már a múlté. A jelenlegi 124 ezer forintos (16 GB-os kivitel esetén) árért cserébe egy igazán jó, még évekig használható telefont kapunk, ami komolyabb, a használatot nagymértékben befolyásoló hátránnyal nem is rendelkezik. Bátran ajánlom mindenkinek!
Körülbelül 30 mp alatt éreztük úgy, hogy nem lehet letenni soha többet.
Nagyon pozitív, ár/érték arányban kifejezetten erős mobilról beszélhetünk ebben az esetben
Dupla kamerával, 6 GB RAM-al és 128 GB belső tárhellyel igazi szörnyetegnek számít a jelenlegi piacon!
Már járt nálunk a Huawei P9, most megvizsgáltuk, mit tud nagyobb testvére a P9 Plus!
Megnéztük, hogy mit tud a Vodafone saját márkás csúcsmobilja.
A korábbi évektől eltérően idén az LG más módon közelítette meg a zászlóshajóját és nem a...
Ütésálló telefont szeretnék, de legyen vízálló is, és bírja sokáig, és ne legyen drága. Ha ismerősek...
Idén tavasszal mutatta be a Huawei a P9-et, a telefont, amely Leica kamerájával alaposan odaszúrt a...
Nem mondhatnánk, hogy a Samsung kínálata túlságosan kevés telefonból állna, a dél-koreai gyártó gyakorlatilag a fennállása...
Dupla hátoldali kamerájával, erős hardverével és letisztult külsejével igyekszik meggyőzni a vásárlókat a P9 arról, hogy...
A Samsung mindent beleadott a Galaxy S7 Edge megalkotásakor. Ha érdekel, hogyan sikerült a dél-koreai gyártó...
Nagy várakozás övezte a Huawei egyik legsikeresebb termékének, a Mate 7-es utódjának az érkezését. Most megnéztük,...
Megnéztük, hogy mit tud a Microsoft -valószínűleg- utolsó Lumia telefonja.
Már vagy fél éve használom az A300FU Galaxy A3-asomat, így nem meglepő módon nekem szóltak a...
A Samsung megtartotta az előd nevét, belül azonban alaposan felfrissítették a Galaxy A5-öst. Teszten az új...
Egyre komolyabb babérokra tör a kínai Huawei és a G8-ast kipróbálva mi is úgy gondoljuk, van...
A Google és a Huawei is a tudása legjavát rakta bele a Nexus 6P-be, a telefon...
A jelenleg legolcsóbb Windows 10-es okostelefon járt nálunk. Hardveres téren egész baráti a felhozatal, de a...
2011 óta találkozhatunk Windows Phone alapú Nokiákkal, hiszen a finn gyártó az ekkor megjelent a Lumia...
Aki iPhone-t vagy Windows Phone rendszerű készüléket vásárol, az biztos lehet abban, hogy a telefonja hosszú...
Megjelenés éve: | 2015 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Fém ház | ||
- Erős hardver | ||
- Ujjlenyomat-olvasó | ||
- A konkurensekhez képest olcsó ár | ||
Kontra: | ||
- - | ||
Méretek: | ||
• kijelző mérete: | 5,2" | |
• kijelző felbontása: | 1920 x 1080" | |
• kijelző típusa: | IPS-Neo" | |
• eszköz mérete: | 143.2 x 71.9 x 8.5 mm | |
• tömeg: | 157 gramm | |
Hardver: | ||
• processzor: | HiSilicon Kirin 935 chipset | |
• memória: | 3072 MB | |
• háttértár: | 64 GB | |
• bővíthetőség: | ||
• kártya típusa: | microSD | |
• portok: | microSD, 3,5 mm jack | |
Multimédia: | ||
• kamera felbontás: | 20 megapixeles hátoldali, 8 megapixeles előlapi kamera | |
• video chat: | ||
• video felbontás: | Full HD | |
• FM rádió: | ||
• 3D: | ||
Hálózati adatok: | ||
• mobil: | GSM/HSPA/LTE | |
• WiFi: | 802.11 b/g/n/ac | |
• Bluetooth: | Bluetooth 4.1 | |
• GPS: | A-GPS | |
• NFC: | ||
Szoftverek: | ||
• op. rendszer: | Android 5.0 Lollipop, EMUI 3.1 | |
• spec. szoftverek: | ||
Akkumulátor: | ||
• gyári adatok: | 3100 mAh | |
• tapasztalat: | Visszafogott használattal 1,5-2 nap | |
HTC One M8 Eye | |
---|---|
teszt | összehasonlítás |