Connect with us
Hirdetés

technokrata

Teszt: Alcor Access Q882M – Az észrevétlen

Tablet tesztek

Teszt: Alcor Access Q882M – Az észrevétlen

Bizonyára mindenkinek van olyan ismerőse, aki sok szempontból egyáltalán nem számít érdekesnek, mégis, a hiányát azonnal észreveszi az ember. Valahogy ez jutott eszembe az Alcor legújabb modelljéről, hiszen az Access Q882M első látásra cseppet sem izgalmas, ha viszont valaki elkezdi használni, hamar megbarátkozik majd a hasznos funkciókkal.

Rég elmúlt már az az időszak, hogy egy táblagép különleges legyen, manapság már a szupermarketek legalsó polcairól és nagyképernyős tabletek néznek velünk Markasszemet. Sokat közüllük távolról sem ajánlanék, hiszen az olcsó ár igen sok kompromisszum jelent, így nem a készülék nem segíti, hanem inkább megkeseríti újdonsült tulajdonosa életét. Az Alcor legújabb modellje, az Access Q882M szerencsére nem tartozik közéjük, az alig 35 ezer forintos árért egy igen korrekt szolgáltatáscsomagot kapunk.

Csomagolás

Ezúttal sem hazudtolta meg a magát a gyártó, hiszen a fehér-türkiz csomagolás már évek óta a márka jellegzetességei közé tartozik.

IMG_3701

A tesztkészülék mellé egy töltőfejet, egy USB és egy, a pendrive-ok csatlakoztatására szolgáló OTG kábelt helyeztek el, illetve ide került a legfontosabb funkciókat bemutató használati útmutató is.

Külső

A teszt címe nem véletlen, hiszen a külső szempontjából tényleg észrevétlen az Access Q882M. A fehér készülékház legkontrasztosabb része a 8 colos, 1280 x 800 pixel felbontású, IPS panellal szerelt megjelenítő. Ez a szó szoros értelmében kontrasztos, a kategóriájához mérten a színek élénkek és a betekintési szög is rendben van.

IMG_3699

Az előlap felső részétre került a VGA felbontású előlapi kamera, ami mellé még egy, a telefonbeszélgetésekhez(!) használható beszédhangszórót építettek be, illetve a fény és közelségérzékelő szenzorok is itt helyezkednek el. Az alsó rész üres, a rendszert a virtuális gombokkal vezérelhetjük. A csatlakozókat és a gombokat a felső élen találjuk, itt kapcsolhatjuk be a készüléket, állíthatjuk a hangerőt, illetve itt van lehetőség a fülhallgató csatlakoztatására is.

IMG_3698

Egy apró fedelet is találunk, emögött foglal helyet a SIM illetve microSD foglalat is, mellettük pedig a microUSB csatlakozó teljesít szolgálatot. A hátlap síkját egyedül az 5 megapixeles kamera lencséje töri meg, rajta kívül a típusszámot, a márkanevet, a főbb adatokat, illetve a sztereó hangszórópáros két tagját fedezhetjük fel. A hátoldal egyébként igen jó tapintású, a készülék biztosan megfogható, egyszer sem érzetem úgy, hogy kicsúszna a kezeim közül.

Hardver/Szoftver

A matt műanyag burkolat alá egy négymagos, Cortex-A7-es processzor került, magonként 1,2 GHz-es órajellel. Emellett a ma már talán kissé kevésnek számító 1 GB-nyi RAM-ot helyeztek el a mérnökök. A beépített memória mérte 8 GB, ebből a felhasználó 6 GB-ot ér el, ami persze microSD-vel bármikor tovább bővíthető. A rendszer ezúttal a Google Android 4.4-es verziója, ami nem a legújabb, viszont stabilan teszi a dolgát.

12214222_1221177007909311_1046770216_o

Ez abban is megmutatkozik, hogy bár a RAM mennyisége viszonylag átlagosnak számít, a normál használatban komolyabb akadásokkal nem találkoztam. Ez főképp annak is köszönhető, hogy az Alcortól megszokottan semmilyen erőforrás zabáló plusz felület nem kapott helyet a készüléken, az egyedi ikonokon kívül minden a Google mérnökeinek munkáját dicséri. Alkalmazások terén nem állunk rosszul, a dobozból való kivétel után máris böngészhetünk, e-mailt írhatunk, navigálhatunk, vagy ha úgy tartja kedvünk, akkor filmeket illetve YouTube videókat is nézhetünk. Emellett van még fájlkezelő, számológép, telefonkönyv, üzenetkezelő és a Google kereső is elérhető. Az előretelepített programok nem meglepő módon nem akasztják meg a készüléket, sőt, én böngészés, filmnézés vagy épp e-mailezés során csak apróbb akadásokkal találkoztam, azokkal is csak akkor, ha már kifogyóban volt a RAM. Persze jól jött volna a 2GB, de valószínű, hogy az már az áron is meglátszott volna.

Multimédia

A hátlapon található 5 megapixeles kamera a hagyományos állóképek mellett képes panoráma és HDR képeket készítésére is, illetve van élő fotó és arcszépítő mód is. Hiába azonban a jó szoftver, az elkészült képek minősége sajnos elég rossz, gyakorlatilag egy 7-8 évvel ezelőtt okostelefon szintjét éri el.

IMG_20151108_140350

Hasonló a helyzet az előlapi kamerával is, a VGA felbontású egység maximum Skype-olásra használható. Videót 1080p felbontásban rögzít a modell, ezen anyagok sem túl fényes minőségiek. A lejátszással viszont nincs probléma, akár AVI, akár MKV anyagokkal próbálkoztam, simán vitte a készülék.

IMG_20151108_152134

A gyári zenelejátszó album, előadó, lejátszási lista és dal szerint csoportosítja a zenéinket. A szoftver sok extrával nem rendelkezik, de azért választhatunk az előrebeállított hangszínek közül, vagy sajátot is konfigurálhatunk. Ha meguntuk a saját nótáinkat, akkor az FM-Rádiót is hallgathatjuk, igaz ehhez csatlakoztatnunk kell egy headsetet.

Adatkommunikáció

Mint azt már korábban is melítettem, az Access Q882M rendelkezik SIM foglalattal is, azaz 3G hálózatokon is szörfölhetünk vele. A 8 colos képernyő ugyan nem apró, de a fejlesztők úgy gondolták, hogy szükség esetén még egy telefont is kiválthat a készülék, így a tárcsázó mellett üzenetkezelő is helyet kapott a fedélzeten.

IMG_3697

A beállításokat pontosan úgy végezhetjük el, akár azt egy androidos telefonnál tennénk, így akkor sem kell aggódnunk, ha valamiért szervizbe kell küldenünk az okostelefonunk, az Alcor újdonsága ki tudja majd váltani néhány napra! A táblagép emellett jól boldogul az n-es WiFi hálózatokon is, illetve támogatja még a Bluetooth 4.0 szabványt is. Nem maradt ki a GPS sem, így navigációs eszközként is használhatjuk az újdonságot.

12213969_1221177004575978_394689828_o

Az alig 35 ezer forintos ár fényében szerintem ez egyáltalán nem rossz, de azért azt el kell fogadnunk, hogy olyan, drágább modellekben megtalálható dolgok, mint az NFC vagy az LTE támogatás, itt hiányoznak. Az Alcor szerint a modell 4000 mAh-es akkumulátora egy töltéssel 4-5 órán át működik, ez pedig valós adat, én is hasonlót tapasztaltam. Mivel nem telefonról beszélünk, ezért ezt én úgy fordítanám, hogy 2-3 napi éjszakai netezést bátran kibír, de ha autóban használnánk navigációra, vagy a telefonunkat váltanánk ki, akkor minden nap a töltő után kell néznünk!

Végítélet

Ahogyan a bevezetőben is leírtam, az Access Q882M nem váltja majd meg a világot. Viszont nem is ez a dolga, hanem az, hogy korrekt módon kiszolgálja a tulajdonosát, ezt pedig bármikor tudja. Ha beruháznál életed első táblagépére és nem akarsz sokat költeni, vagy szülőknek/nagyszülőknek szeretnél egy korrekt tabletet, akkor vess egy pillantást az Alcor újdonságára! Azt vedd figyelembe, hogy a megfizethető árért cserébe gyenge a kamera és csak 1 GB a RAM, de legalább van 3G, illetve mégiscsak egy IPS képernyőt nézhetsz az olcsó tabletek TN panelos megjelenítőjével ellentétben!



Szólj hozzá!

További Tablet tesztek

Alcor Access Q882M

  Megjelenés éve: 2015
  Pro:  
  - Korrekt összeszerelési minőség
  - Szép képernyő
  - Megfizethető ár
 
  Kontra:  
  - A RAM lehetne több
  - Gyenge kamera
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 8"
  • kijelző felbontása: 1280 x 800 pixel"
  • kijelző típusa: IPS LCD"
  • eszköz mérete: 192 x 112 x 9.3
  • tömeg: 327 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7
  • memória: 1024 MB
  • háttértár: 8 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSD
  • portok: microSD, 3,5 mm jack
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 5 megapixeles hátoldali kamera, VGA felbontású előlapi kamera
  • video chat:  
  • video felbontás: 1080p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: 3G
  • WiFi: 802.11 b/g/n
  • Bluetooth: Bluetooth 4.0
  • GPS: A-GPS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.4 KitKat
  • spec. szoftverek:
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 4000 mAh
  • tapasztalat: A gyár által ígért 4-5 órát hozza a készülék
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés