Mobil tesztek
Teszt: Huawei Nexus 6P – Büszke szülők gyermeke
A Google és a Huawei is a tudása legjavát rakta bele a Nexus 6P-be, a telefon ennek megfelelően igencsak jól sikerült!
A Google és a Huawei is a tudása legjavát rakta bele a Nexus 6P-be, a telefon ennek megfelelően igencsak jól sikerült!
Míg 2014-ben csak egy új Nexus mobilt ünnepelhettünk a Nexus 6 személyében, addig 2015-ben már két modellel kedveskedett a rajongóknak a Google. A taktika ezúttal az volt, hogy a 2013-ban megjelent olcsó Nexus 5 és a 2014-es, csúcsmodellekkel versenyző Nexus 6 után egyszerre szólítják meg a két kategória rajongóit. Így született meg az általunk korábban tesztelt LG Nexus 5X és jelen tesztalanyunk, a Huawei műhelyéből származó Nexus 6P.
Csomagolás
A Huawei által készített telefon stílusos csomagolást kapott, a Nexus 6P egy szürke színű, P feliratot is tartalmazó papírral körbezárva érkezett meg hozzám. Magát a telefont és a tartozékokat egy műanyag dobozba csomagolták.
Beljebb a készülék mellett a legfontosabb információkat tartalmazó papirocskák, az USB-C kábel, a töltőfej és egy plusz, hagyományos USB 2.0 – USB-C átlakaítókábel kapott helyet.
Külső
Nem mondhatnánk, hogy túlságosan érdekesre sikeredett a Nexus 6P formaterve, a kínai vállalat ugyanis igen letisztult külsővel áldotta meg a fémházba burkolt modellt. A Gorilla Glass 4-es üveggel borított előlap jól elrejti az 5,7 colos, 2560 x 1440 pixel felbontású AMOLED megjelenítőt. Az egység igen élénk színekkel rendelkezik, a nagy felbontásnak és az AMOLED technológiának hála pedig rendkívül részletgazdag képet kapunk. Androidos érintőgombok már nincsenek, a helyüket a virtuális társaik vették át. Kapunk viszont egy sztereó hangszórópárost, amelyek igencsak jól szólaltatják meg a zenét/filmet, így út közben is jót mozizhatunk a telefonnal.
Az előlapon ezen kívül még a 8 megapixeles fotók készítésére alkalmas előlapi kamerával, és a fényérzékelő szenzorral találkozhatunk, az USB-C csatlakozó alulra került. Társa, a 3,5 mm-es jack felül kapott helyet, míg a ki/bekapcsolásra és a hangerő állítására a jobb oldalt van lehetőség, egyedül csak a nanoSIM kártyákat elrejtő foglalat került balra. A hátlap síkját a kamera dudorja szakítja meg.
A Huawei ügyesen oldotta meg az iPhone 6 botrányát, vagyis, hogy sokakat zavart a kilógó kamera. A kínai mérnökök nemes egyszerűséggel a komplett kamera részt kiemelték, így az üveggel borított “emelvényre” került a dupla LED villanó is. Kicsivel lejjebb a manapság már elmaradhatatlannak számító ujjlenyomat-olvasó foglal helyet, ezen kívül már csak egy hatalmas Nexus és egy kevésbé méretes Huawei feliratot találunk. A fém háznak köszönhetően egyébként igen jó a telefon fogása, egy pillanatig nem éreztem úgy, hogy ki akarna esni a kezemből.
Hardver/Szoftver
Mivel referenciakészülékről van szó, a mérnökök nem vették félvárról a hardvert, így a fémházas telefon egy Snapdragon 810-es lapkakészletet rejt, amely négy 1,55 GHz-es Cortex-A53 magot és négy 2 GHz-es Cortex-A57 magot rejt. Bár a Snapdragon 810-es ismert a rendkívüli melegedéséről, a telefon fém burkolata azért jól elvezeti a hőt, így kemény használat mellett is kézben tartható marad a telefon.
Szerencsére komolyabb melegedés tényleg csak extrém esetben fordulhat elő, a készülék ugyanis folyamatosan figyeli a hőmérsékletet és aszerint veszi vissza az egyes magok órajelét.Ez jó hír, hiszen az ember aktív használatra vesz ilyen modellt, a forró készülékház pedig sokat ronthat az élményen. Mivel új Nexus-ról van szó, ezért a legújabb, 6.0-ás Android verzióval került piacra a telefon, amely nem meglepő módon, villámgyorsan teszi a dolgát. Ez az erős processzornak és a 3 GB-nyi RAM-nak is köszönhető, a telefon tényleg szinte mindenre azonnal reagál. Az általunk tesztre kapott verzió 32 GB-os háttértárral érkezett, de elérhető még rajta kívül 64 illetve 128 GB-os tárhellyel rendelkező verzió is.
Szoftveresen viszont egységes a helyzet, a Google referenciamodelljeként csak és kizárólag a kaliforniai gyártó szoftvereit találjuk a telefonon. Mivel a Google igen széles kínálattal rendelkezik, ezért a Gmail mellett a Chrome, a Google+, a Hangouts és természetesen a Play Áruház is azonnal használható. Ahogyan már említettem a telefon sebességét nem érheti kritika, gyakorlatilag soha nem kellett bezárnom semmit a háttérben, az elegendő RAM-nak köszönhetően minden gördülékenyen működött. A 6.0-ás Android azonban nemcsak szoftveresen, de kinézetben sem hoz sok újdonságot, az 5.0-ás verziónál megismert Material Design formanyelvvel nézünk ezúttal is farkasszemet.
Multimédia
A hátoldalon található, 12,3 megapixeles kamera egy nagyméretű, 1/2,3”-es szenzort kapott, amely az 1,55 mikronos pixeleknek köszönhetően a konkurensek többségénél több fényt tud befogadni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy sötétebb szobákban is megfelelő fotókat készíthetünk. Ebben segít még a lézeres autófokusz és a dupla LED villanó is.
Az elkészült képek minősége ennek megfelelően igencsak jó, nappal a nagyméretű szenzornak köszönhetően éles és részletgazdag képek születnek. A lézeres autófokusznak köszönhetően szürkületben is gyorsan és pontosan lövi el a fotót a telefon, ilyenkor maximum a kissé erős zajszűrést róhatjuk fel neki, de más tekintetben nem tudtam belekötni a végeredménybe.
Érdekesség, hogy a HDR+ módnak köszönhetően a telefon még az általam rázósnak ítélt helyzetben is éles fotót készített. Kipróbáltam például, hogy milyen egy irodaház lépcsőjénél szürkületben egy gyors fotót készíteni (azaz exponálógomb megnyom, telefon pedig elmozdít), de így sem tudtam kifogni rajta. Ugyan a HDR+ mód miatt körülbelül 2 másodpercig elszöszölt, de a végeredmény éles lett, így igazán elégedett vagyok.
Csakúgy, ahogy a 4K-s videófelvétellel és az előlapi 8 megapixeles kamerával is. Nem maradt ki a zenelejátszó sem, a Play Zene szolgál a dalaink meghallgatására. A szoftver album, előadó, dal, műfaj és lista szerint csoportosítja a számainkat, az erős hardvernek köszönhetően pedig még nagy adatbázisban sem akad meg. Sajnálatos módon azonban az extra headset mellett az FM-rádió is hiányzik, ezt valamiért kihagyták a mérnökök a telefonból. Ha viszont a beépített tárhelyről szólaltatjuk meg a muzsikát, nemcsak a saját fülhallgatónkon, de a beépített sztereó hangszórókon is jó minőséget kapunk, a “zajkeltők” kellő hangerővel szólaltatták meg a zenét.
Adatkommunikáció/Biztonság
Csúcskészülékhez méltóan minden jót megkapunk, ami 2016-ban fontos lehet, így van ac szabványt támogató WiFi, Bluetooth 4.2, NFC, és GPS is, illetve a Nexus 6P az LTE hálozatokon is jól elboldogul.
Sőt, nemcsak kifelé, kezeli jól az adatokat, de bent is jól bánik velük, hiszen a Nexus ImPrint névre keresztelt ujjlenyomat-olvasónak köszönhetően mindig biztonságban tudhatjuk a fontos dolgainkat. Az érzékelő stabilan működött és gyorsan is tanult, így tényleg kényelmes volt a használata.
Üzemidő
Bár a Telefon egy 3450 mAh-es akkumulátorral került piacra, a igen erős, csúcskategóriás Snapdragon 810 rányomja a bélyegét az üzemidőre, így azért egy-másfél naponként töltenünk kell a készüléket. Jó hír, hogy ez a gyorstöltésnek hála nem vesz sok időt igénybe, egy óra alatt ugyanis 80%-os töltöttségi szintet érhetünk el.
Végítélet
A Nexus 6P-re igazán büszke lehet a Huawei és a Google is. Nagyméretű kijelzője, erős hardvere és masszív kialakítása igazi referenciamodellé léptette elő a telefont, a jó eredményt pedig még az olyan apróságok sem befolyásolják komolyan, mint a nem bővíthető memória, a hiányzó headset vagy a néha kissé meleggé váló készülékház. Véleményem szerint azoknak lesz tökéletes választás a Nexus 6P, akik igazi androidos csúcstelefont akarnak, de elegük van már a gyártók utólagos felületeiből és felesleges extra szoftvereiből. Őket még az általam ecsetelt problémák sem tudják elriasztani, így ők biztosan boldogak leszek a telefonnal. A többiek pedig mérlegeljenek, hogy a letisztult külsejű, hosszú ideig támogatott Nexus 6P mellett döntenek ( hiszen a Google ígérete szerint legalább 2 évig érkezik új Android a telefonra), vagy egy dizájnosabb, de kevésbé időtálló telefon mellett teszik le a voksukat.
A készüléket a VIP-Phone-tól kaptuk. Köszönjük!
Körülbelül 30 mp alatt éreztük úgy, hogy nem lehet letenni soha többet.
Nagyon pozitív, ár/érték arányban kifejezetten erős mobilról beszélhetünk ebben az esetben
Dupla kamerával, 6 GB RAM-al és 128 GB belső tárhellyel igazi szörnyetegnek számít a jelenlegi piacon!
Már járt nálunk a Huawei P9, most megvizsgáltuk, mit tud nagyobb testvére a P9 Plus!
Megnéztük, hogy mit tud a Vodafone saját márkás csúcsmobilja.
A korábbi évektől eltérően idén az LG más módon közelítette meg a zászlóshajóját és nem a...
Ütésálló telefont szeretnék, de legyen vízálló is, és bírja sokáig, és ne legyen drága. Ha ismerősek...
Idén tavasszal mutatta be a Huawei a P9-et, a telefont, amely Leica kamerájával alaposan odaszúrt a...
Nem mondhatnánk, hogy a Samsung kínálata túlságosan kevés telefonból állna, a dél-koreai gyártó gyakorlatilag a fennállása...
Dupla hátoldali kamerájával, erős hardverével és letisztult külsejével igyekszik meggyőzni a vásárlókat a P9 arról, hogy...
A Samsung mindent beleadott a Galaxy S7 Edge megalkotásakor. Ha érdekel, hogyan sikerült a dél-koreai gyártó...
Nagy várakozás övezte a Huawei egyik legsikeresebb termékének, a Mate 7-es utódjának az érkezését. Most megnéztük,...
Megnéztük, hogy mit tud a Microsoft -valószínűleg- utolsó Lumia telefonja.
Már vagy fél éve használom az A300FU Galaxy A3-asomat, így nem meglepő módon nekem szóltak a...
A Samsung megtartotta az előd nevét, belül azonban alaposan felfrissítették a Galaxy A5-öst. Teszten az új...
Egyre komolyabb babérokra tör a kínai Huawei és a G8-ast kipróbálva mi is úgy gondoljuk, van...
A jelenleg legolcsóbb Windows 10-es okostelefon járt nálunk. Hardveres téren egész baráti a felhozatal, de a...
2011 óta találkozhatunk Windows Phone alapú Nokiákkal, hiszen a finn gyártó az ekkor megjelent a Lumia...
Aki iPhone-t vagy Windows Phone rendszerű készüléket vásárol, az biztos lehet abban, hogy a telefonja hosszú...
Külsőleg nem, csak a belsejében tér el elődjétől az iPhone 6S. Mostani tesztünkből megtudhatod, hogy érdemes-e...
Megjelenés éve: | 2015 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Gyors rendszer | ||
- Erős hardver | ||
- Masszív készülékház | ||
Kontra: | ||
- Kissé melegszik | ||
- Nincs headset | ||
- Nem bővíthető memória | ||
Méretek: | ||
• kijelző mérete: | 5,7" | |
• kijelző felbontása: | 1440 x 2560" | |
• kijelző típusa: | AMOLED" | |
• eszköz mérete: | 159.3 x 77.8 x 7.3 mm | |
• tömeg: | 178 gramm | |
Hardver: | ||
• processzor: | Snapdragon 810 | |
• memória: | 3072 MB | |
• háttértár: | 32 GB | |
• bővíthetőség: | ||
• kártya típusa: | ||
• portok: | USB-C, 3,5 mm jack | |
Multimédia: | ||
• kamera felbontás: | 12,3 megapixeles hátoldali kamera, 8 megapixeles előlapi kamera | |
• video chat: | ||
• video felbontás: | 4K | |
• FM rádió: | ||
• 3D: | ||
Hálózati adatok: | ||
• mobil: | GSM / HSPA / LTE | |
• WiFi: | 802.11 b/g/n/ac | |
• Bluetooth: | Bluetooth 4.2 | |
• GPS: | A-GPS | |
• NFC: | ||
Szoftverek: | ||
• op. rendszer: | Android 6.0 Marshmallow | |
• spec. szoftverek: | ||
Akkumulátor: | ||
• gyári adatok: | 3450 mAh | |
• tapasztalat: | Átlagos használattal 1-1,5 nap | |
Samsung Galaxy S7 Edge | |
---|---|
teszt | összehasonlítás |