egyéb kütyük
Teszt: Kingston MobileLite Wireless G3 – A következő útitársad
Izgalmas újdonsággal jelentkezett a Kingston. Teszten a MobileLite Wireless G3.
Izgalmas újdonsággal jelentkezett a Kingston. Teszten a MobileLite Wireless G3.
Bizonyára sokan találkoztak már azzal a problémával, hogy lemerült a telefonjuk. Sokan vannak olyanok, akik gyakran átélik, hogy elfogy a tárhelyük is. A Kingston új, MobileLite Wireless G3-as modelljével ezt a két problémát orvosolja, egy stílusos készülékben.
Mi is ez?
A Kingston újdonsága lényegében egy adatmegosztó, amely szerencsére az adatok megosztásánál jóval többre képes. A kompakt méretű, 192 grammos, 24 mm magas modell első látásra leginkább egy dizájnos Apple kiegészítőnek tűnik, hiszen fényes, hófehér borítása a kaliforniai gyártó termékeire emlékeztet. Ez szerencsére nemcsak a külsőben, de az építési minőségben is megmutatkozik, a modell ugyanis rendkívül jól össze van szerelve, nyikorgásnak, furcsa hangoknak nyoma sincs.
A felső részén a hálózati kapcsolatokat, illetve az akkumulátor állapotát jelző LED-ek foglalnak helyet a Kingston lógója mellet, míg a bekapcsoló gombot és a beépített aksi töltésére szolgáló microUSB csatlakozót az alsó részen helyezték el. Balra az SD kártyaolvasó (amihez microSD adaptert is mellékelnek!) és az USB 2.0 csatlakozó található, míg a Wireless G3 jobb oldalán az Ethernet kábel bekötésére van lehetőség. Ez utóbbi azért jöhet jól, mert ha olyan helyre megyünk nyaralni, ahol valamiért nincs WiFi, akkor egy pillanat alatt routert varázsolhatunk a készülékből.
Hogyan működik?
Kezdjük is az egyik legfontosabbal: a telefonok töltésével. A beépített 5400 mAh-es akkumulátor “felélesztéséhez” nincs szükség semmilyen tudományra, elég csatlakoztatni a telefon kábelét, majd azonnal kezdődik a készülék életre keltése. Azt is egyszerűen megtudhatjuk, hogy hogyan áll a beépített akkumulátor, amikor a töltöttsége megfelelő, a felső LED zölden villog, ha pedig már közeleg a vég, akkor pirosat kapunk.
Ennél is izgalmasabb az vezeték nélküli adatmegosztás használata. Ilyenkor nincs más dolgunk, az App Store-ból vagy a Play Áruházból letölteni a MobileLite Wireless névre keresztelt alkalmazást, majd ezután WiFi hálózaton rácsatlakozni a készülékre. Ilyenkor az MLW feliratú hálózatot kell keresnünk, amint ezzel létrejött a kapcsolat, mindent elérünk a programból, méghozzá gyorsan! Ez annak is köszönhető, hogy nemcsak 2.4 GHz-es, de 5 GHz-es szabványt is támogat az újdonság, és a WiFi ac routerekkel is megbirkózik.
A MobileLite Wireless használata tényleg nem ördöngösség, legyen szó akár pendrive (ami lehet akár FAT32, NTFS vagy épp exFAT formátumú is) vagy SD kártya csatlakoztatásáról, minden adathoz gyorsan hozzáférhetünk. A szoftver képes a dokumentumok, zenék és mp4 formátumú filmek megnyitására is, az MKV anyagokhoz azonban már felajánlja egy másik program megnyitását. Igaz, ehhez hozzátartozik, hogy a nagyobb méretű anyagokat elsőként letölti a telefonra, így csak akkor tudjuk azokat megtekinteni az alternatív alkalmazással, ha van elég tárhelyünk a mobilon. Lehetőség van fordított irányú kommunikációra is, azaz a csatlakoztatott pendrive-ra lementhetjük a számunkra fontos adatokat is, így a fotóink, telefonszámaink és más dokumentumaink is biztonságban lehetnek. A szoftver természetesen a többi, telefonon tárolt adatunkat is látja, így fájlböngészőként is használható.
Szerencsére a mobilon túl is van élet, így SD kártyáról pendrive-ra vagy merevlemezre is menthetünk, illetve ezt a folyamatot fordítva is végrehajthatjuk.A gyors lemerüléstől sem kell tartanunk, folyamatos használat mellett 13-14 órát könnyedén működik a Wireless G3, igaz ez csak abban az esetben igaz, ha nem töltünk fel vele egy készüléket, hiszen olyankor drasztikusan csökken az üzemidő. Érdekesség, hogy a Kingston piacra dobta a G3-as fejlettebb Pro verzióját is, a fekete színben megjelenő modell lényegében abban különbözik a tesztünk alanyától, hogy 64 GB-nyi beépített memóriát is kapott. Ha ennyinek nem is, azért valamekkora belső memóriának a G3-asnál is örültem volna.
Végítélet
Sokaknál jó szolgálatot tehet a Kingston újdonsága. Főleg azokra gondolok, akik gyakran utaznak és olyan telefonnal rendelkeznek, amelynek nem bővíthető a memóriája (ilyen például az összes iPhone). Nekik kiváló választás az alig 15 ezer forintba kerülő MobileLite Wireless G3, hiszen az összes, útközben felmerülő, a telefonjukkal kapcsolatos problémára megoldást nyújthat.
Két évre elegendő tintával érkezik az Epson újdonsága, az L386.
Vannak alkalmak, amikor az emberhez nem hagyományos tesztkészülék érkezik. Okosórák, okostelefonok vagy tabletek teszteléséhez már hozzászokott...
Megnéztük, mit tud a Fujitsu belépőszintű munkaállomása.
Jó áron ad korrekt hardvert a Huawei legújabb okoskarkötője. Megnéztük, mit tud a kínai gyártó újdonsága.
Napjainkban már senki nem kapja fel a fejét egy okosórára, egy okostévére vagy épp egy okostelefonra....
Megnéztük, hogy hogyan mit nyújt az LG két, kifejezetten a G5-höz kifejlesztett kiegészítője, a 360 fokos...
Itt a nyár, süt a nap és sajnos néha jönnek a hirtelen érkező zivatarok is. Ezek,...
Nem csak a fociebé alatt van - illetve lenne - az embernek igénye arra, hogy ingyen...
Tudományos-fantasztikus filmekben láttunk csak hasonlót és most itt van! Bár nem légdeszka és nem röpül, de...
Ha okosórákkal már Dunát lehet rekeszteni akkor sportórákból lenne mellette a Gellért-hegy. De vajon lehet ebbe...
Magyar fejlesztés, olcsó és mégis lenyomja szinte az összes konkurenst. Megint egy zseniális termék a Bike2USB-től,...
A Samsung új SSD-jére mindenki rácsodálkozik, hiszen apró mérete ellenére 500 GB-nyi adatot is tárol. Teszten...
Mit szólnál, ha többé nem kellene apró műanyag eszközöket vásárolnod, ha bármi hiányzik, egyszerűen csak kinyomtathatod?...
A Samsung megtesz mindent, hogy elkápráztassa az embert a virtuális valósággal. A Gear VR ennek megfelelően...
A FlexSMART X2 transmitter tesztelése után, a FlexSMART X2 Mini névre hallgató, sportosabb külsejű testvérrel ismerkedünk meg, mely talán...
Az Epson ígérete szerint jelentős összegeket takaríthatunk meg, amennyiben az L565-öst választjuk, hiszen a cég saját,...
Mindent beleadott a Huawei a Watch megalkotásakor, a kínai gyártó okosórája pedig igazán stílusos jelenség lett.
Okos távirányítók régóta léteznek, nem is drágák. Tesztünkben most olyan okos távirányítót mutatunk be, amely egy...
Okostelefon, okostévé? Ugyan kérem! Okos lakás, okos ház! Az már valami. És a ConCorde megint elsők...
Ki hitte volna, hogy a koreaiak már elektromos autót is gyártanak, mégpedig nem is akármilyet! Egy...
Megjelenés éve: | 2016 | |
---|---|---|
Pro: | ||
- Jó építési minőség | ||
- Jó üzemidő | ||
- Könnyű kezelhetőség | ||
Kontra: | ||
- Nincs beépített memória | ||