Viselhető Tech
Itt az év kütyüje: megérkezett az Apple Watch
Tegnap az Apple nem csupán az új iPhone-okat jelentette be, hanem végre hivatalossá vált az első okosórájuk is.
Tegnap az Apple nem csupán az új iPhone-okat jelentette be, hanem végre hivatalossá vált az első okosórájuk is.
A tegnap esti Apple Keynote-on alig néhány perc után leleplezték az iPhone 6-ot és annak phablet verzióját, az iPhone 6 Plus-t. Ugyanakkor mégsem ez volt az igazi nagy durranás, hiszen a készülékről előzetesen igen sok információ kiszivárgott. Voltak kémfotók, majd videók is szép számmal, így a konkrét műszaki adatokon kívül már mindent tudtunk róluk. Ám a Steve Jobs idején többször elsütött “One more thing” kártyát ismét kijátszották, a közönség óriási ovációval fogadta az okosórát, mely végül nem iWatch, hanem szimplán Apple Watch néven kerül majd piacra.
A készülék formáját tekintve a szögletes, négyzet alakú megoldás mellett döntöttek, de az Apple-re jellemző letisztult formavilág itt is megvan. Mindössze két gomb kapott helyet rajta, melyből az egyik a klasszikus órákon látott módon tekerhető is. Prémium az anyaghasználat, az érintőkijelzőt kiviteltől függően akár zafírüveg is védheti, a ház pedig alumínium, rozsdamentes acél és kerámia kombinációiból készül. Kétféle méret lesz elérhető, egy 1,5 hüvelykes változat a vékonyabb, és egy 1,65 hüvelykes a vastagabb csuklóval rendelkezőknek. Ám ezzel még nincs vége, mivel eleve háromféle alapváltozat lesz, a Watch Sport fiatalosabb, míg a Watch Edition a kiemelten prémium változat, utóbbinál a ház 18 karátos aranyozást kapott. Szíjakból egyelőre hatféle változat lesz kapható, ezek szinte mindegyike mágneses zárással rendelkezik. A cseréjük rendkívül egyszerű, köszönhetően a szintén mágneses megoldásnak. A legtutibb viszont az okosóra töltése, amely a MacBook MagSafe megoldásához hasonló, viszont itt még csatlakozó sincs, a pontosan a helyére tapadó töltő indukciós elven adja át az energiát az akkumulátornak.
Teljesen új szoftvert is alkottak a Watch-nak, amelyhez persze fejlesztőeszköz is létezik WatchKit néven. Az oldalsó tekerővel lapozni, illetve nagyítani is tudunk, amihez hozzájön még az, hogy az érintőkijelző képes megkülönböztetni az érintés erősségét. Ezzel megoldották, hogy másképp reagáljon, ha valóban csak hozzáérünk és másképp, ha erőteljesebben megnyomjuk a képernyőt. Ennek is köszönhető, hogy a multi-touch gesztust elhagyhatták, ami ekkora méretben egyébként is elég kényelmetlen lenne. A Watch-ban nincs SIM foglalat és GPS-vevő sem, de persze képes szinte bármilyen értesítést megjeleníteni és arra többé-kevésbé reagálhatunk is, bár szövegbevitelre maximum a Siri asszisztens érhető el.
A szenzoroknak köszönhetően a képernyő akkor kapcsol be, ha a csuklónkat magunk felé fordítjuk, no és ne felejtsük ki a hátlapot sem, ahol pulzusmérőt is találunk. A lépésszámlálóval, UV szenzorral és barométerrel megtoldva egész komoly fitness feladatokat tud ellátni. Edzés közben így igen részletes elemzést kapunk magunkról, ami jól illeszkedik az Apple egészségügyi irányzatba való terjeszkedéséhez. Sajnos van két rossz hírünk is azoknak, akik máris beleszerettek az Apple Watch-ba. Az egyik, hogy csak 2015-ben kerül majd piacra (pontos időpontot még nem jelöltek meg), illetve a másik, hogy 349 dollár lesz az ára, ami bizony a hazai viszonyokat ismerve 100 ezer forint körüli árcímkét jelet majd.
Az okosórák és a viselhető orvosi eszközök segítségével napi 24 órában nyomon követhetjük egészségügyi állapotunkat. Az...
Még kevesen fizetnek okosórával, de minden második magyar figyeli a véroxigén-szintjét
A Band 4e Active könnyű súlya ellenére 6 tengelyes mozgásérzékelőt rejt és akár két hétig bírja...
A viselhető okoseszközök felhasználóinak közel 50%-a használja az eszközt mindennapos sportolásra
A Honor nemzetközi okostelefon és okoseszköz márka 2018-ról 2019-re 497,4%-os növekedésről számolt be a globálisan értékesített...
Az új TONE Platinum SE-n egyetlen gombnyomással indíthatjuk el a Google Fordítót
A technológia lebilincselő 3D-s, 360 fokos betekintést ad a légitársaság repülőgépeinek belsejébe
Mark nagyon szeretné a VR irányába terelni a Facebook alakulását
Figyelemmel követi a tartásunkat, az UV sugárzást, alvást és még a testmozgásnál is társunk az okos-nyaklánc.
Ki ne viselne szívesen egy ilyen apró okosgyűrűt, ráadásul a kommunikáció elképesztő vele
Az okos-kesztyű segítségével a vakok és gyengénlátók bármilyen könyvet elolvashatnak
Az iparág számára iránymutató márka új vezeték nélküli audio eszközöket mutatott be
Okostelefon nélküli hívás és üzenetküldés, mobilfizetés és új fitnesz funkciók a második generációs okosórában
Ez a kifinomult frissítés könnyebbé és gyorsabbá teszi a használatot
Február első hetében várható, hogy 18 óra megkapja az Android Wear 2.0 rendszert
Hamarosan iPhone-nal is használhatod a Samsung okosórákat
Információk szerint két új okosóra is megjelenik az Android Wear platformon a 2017-es évben.
Az Epson új okosszemüvege ideális választás légi fotók és filmek készítéshez és a drón pilóták számára...